Главная > Все новости > Зеленський про можливість поступок в мирних угодах: «Ми не торгуємо своєю територією»

Зеленський про можливість поступок в мирних угодах: «Ми не торгуємо своєю територією»

Президент Володимир Зеленський відповів на питання журналістів, чи готова Україна поступитися своїми територіями, щоб закінчити війну з Росією.

Питання територіальної цілісності та суверенітету не обговорюється, відповів Зеленський в інтерв’ю Fox News.

«Ми не торгуємо своєю територією», зазначив він.

Зеленський сказав, що його країна очікує від «провідних країн» зобов’язань щодо того, що безпека України буде захищена договором, якщо вона погодиться на деескалацію з Росією, та підтвердив свою впевненість у тому, що Україна буде вигідним доповненням до НАТО.

«Нам складно говорити про НАТО, тому що НАТО не хоче нас приймати», — сказав Зеленський. «Я думаю, що це помилка, тому що, якщо ми вступимо до НАТО, ми зробимо НАТО набагато сильнішим. Ми не слабка держава. Ми не пропонуємо зробити нас сильнішими за рахунок НАТО… Ми, додаток, ми локомотив. гадаю, що ми є одним із важливих компонентів європейського континенту».

Президент України додав, що він розмовляв із президентом США Джо Байденом і сказав йому, що хотів би, щоб Сполучені Штати були включені до угоди про безпеку, яка забезпечить довгострокову підтримку України для усунення можливості повторного вторгнення Росії у майбутньому. Зеленський заявив, що США «розглядають цю пропозицію».

Український президент вважає, що президент РФ Володимир Путін може продовжити агресію в Європі. Він додав, що у лідера Росії «зростає апетит».

Зеленський зазначив, що Путін хоче всього, що дасть йому Захід. Він упевнений, що російський президент продовжить свою агресію в Європі, за межами України, і отримає те, чого хоче, якщо «його зараз не зупинити».

«Чим більше їм даєш, тим більше зростає їх апетит», — додав український гарант.