Главная > Все новости > Зеленський назвав країни, які блокують вступ України в ЄС

Зеленський назвав країни, які блокують вступ України в ЄС

Президент Володимир Зеленський назвав держави, які блокують вступ України до Європейського Союзу.

Він оприлюднив інформацію про те, хто у закритих дискусіях висловлював скептицизм щодо членства України або вагався з цього питання, пише «Європейська правда».

«Україна має бути в ЄС вже найближчим часом. Принаймні у вас для цього все є», — заявив Зеленський на саміті «Великої сімки».

Зеленський назвав 10 держав, які не приховують проукраїнську позицію у дискусіях щодо вступу. Це Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словенія ,Словаччина, Чехія, Болгарія, Хорватія та Італія.

Франція, Греція, Фінляндія, Мальта, Данія, Кіпр, Люксембург, Швеція та Румунія проголосують «за» під час розгляду українських питань. Однак ці країни не розділяють прагнення України до пришвидшеної процедури вступу в Євросоюз.

Ще шість держав, за словами президента, є проблемними, однак Зеленський впевнений, що зможе їх переконати.

«Португалія ну практично… Нідерланди за раціональнысть, тож, знайдемо спільну мову. Іспанія знайдемо спільну мову. Бельгія знайдемо аргументи. Австрія разом з українцями для вас це можливості. Ірландія ну практично», — підсумував вів.

Окремо Володимир Зеленський назвав Угорщину, яка останнім часом висловлює антиукраїнські заяви. Головним противником вступу України в Євросоюз український президент вважає Німеччину.

«Ми віримо, що у вирішальний момент Німеччина також буде з нами», — наголосив він.