Главная > Все новости > Зеленський — Дуді: ціна зволікання з літаками – тисячі життів українців

Зеленський — Дуді: ціна зволікання з літаками – тисячі життів українців

26 березня президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда обговорили на відеоконференції ситуацію з поставками озброєння та біженцями.

Зеленський висловив розчарування тим, що літаки радянського виробництва, які знаходяться на території західноєвропейських країн, зокрема у Польщі, досі не передані Україні, повідомляє сайт президента України.

«Країни Європи і США заявляли про готовність це зробити. Ціна зволікання з літаками — це тисячі життів українців, які ми втрачаємо від ракетних і авіаційних ударів по мирних українських містах», сказав він.

Якщо партнери не допоможуть Україні з літаками і танками, а такі можливості у них є, існує високий ризик, що російські війська створять вже не тільки ракетну загрозу для території дружніх держав — Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та країн Балтії, а й пряму загальновійськову, додав президент України.

У ході відеоконференції Зеленський також подякував президентові Польщі за допомогу в прийомі біженців. Дуда зазначив, що Польща прийняла вже понад 2,3 млн українців.