Главная > Всі новини > Захід повинен ввести санкції проти ІТ-індустрії РФ та Білорусі

Захід повинен ввести санкції проти ІТ-індустрії РФ та Білорусі

У рамках відповіді на ведення агресивної війни проти України та проведення кібератак проти країн Заходу, міжнародне співтовариство має запровадити санкції на закупівлю будь-якої програмної продукції та IT-послуг, які мають навіть найменшу частину виробництва на території РФ та Білорусі. Такий крок чинитиме серйозний тиск на російську економіку і унеможливить імпортозаміщення в IT-індустрії, якої гостро потребує РФ, а також прискорить відтік кадрів у галузі.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність у рамках співпраці Україна-НАТО, Олександр Данилюк.

«Одним з ефективних методів покарання РФ за ведення агресивної війни проти України, а також за проведення кібератак як проти України, так і проти країн-партнерів має стати заборона на закупівлю будь-якої програмної продукції та інших IT-послуг, які мають навіть найменшу частину їх виробництва на територію РФ чи Білорусі», — заявив керівник ЦОР.

«Тільки у РФ зараз працює близько 300 тисяч програмістів. Вже зараз про те, щоб залишити РФ, думає близько половини. Рішення застосувати санкції щодо російської IT-галузі змусить виїхати майже всіх. Це не лише боляче вдарить по російській економіці, науковому та технічному розвитку, а й унеможливить імпортозаміщення у сфері IT, якої Росія гостро потребує в умовах введених санкцій», — зазначив Данилюк.

«Сподіваюся, міжнародна IT-спільнота підтримає цю ідею і сприятиме тому, щоб такі санкції були застосовані максимальною кількістю країн», — підсумував координатор Міжвідомчої платформи з протидії гібридним загрозам.

Раніше Данилюк також зазначав, що західні санкції мають ефект на російську економіку наприкінці квітня-початку травня, спровокувавши серйозні соціальні виклики в російському суспільстві. Найсильніший удар припаде на галузі, пов’язані з електронікою, а також галузі важкої промисловості.

Із заявами про необхідність посилення санкцій щодо РФ виступили також політики провідних світових держав.

Сенатор від штату Техас Тед Круз заявив, що Сполучені Штати Америки мають бойкотувати закупівлю нафти і газу з Росії, оскільки це єдині санкції, які можуть швидко та ефективно вплинути на здатність РФ фінансувати війну проти України. Також він заявив про те, що Україні мають бути негайно поставлені системи протиповітряної оборони, винищувачі та інше летальне озброєння.

Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас заявив, що Європа має запровадити повне торгове ембарго щодо Росії, повну заборону на експорт, імпорт та інвестиції. Такий крок надасть політичну свободу у прийнятті рішень країнам-членам НАТО і вплине на російську економіку.

Член парламенту Великобританії від Північного Белфасту, колишній мер Белфасту (Ірландія) Джон Фінукейн наголошував, що в рамках дипломатичних зусиль щодо протидії російській агресії проти України мають бути запроваджені найсильніші санкції проти РФ.

Член Сенату Франції, представник групи «Зелених» Мелані Фогель заявила, що Європейський Союз має запровадити повне ембарго на закупівлю енергоносіїв у Росії, включаючи газ, нафту та вугілля, а також запровадити заборону на співпрацю в ядерній галузі.

Депутат Великих національних зборів Туреччини Омер Фарук Гергерліоглу зазначив, що дієвим інструментом реакції на російське вторгнення в Україну має стати повне торгове ембарго щодо РФ, а також заборона на купівлю російського озброєння та заборона на постачання товарів подвійного призначення до Росії.