Главная > Все новости > «За сирійським сценарієм» — окупанти намагаються створити гуманітарний хаос в Україні

«За сирійським сценарієм» — окупанти намагаються створити гуманітарний хаос в Україні

Російські окупанти намагаються створити гуманітарні кризи в Україні, щоб завадити громадянам та армії чинити опір. Цим також хочуть тиснути на Європу. Але досягти цієї мети не можуть. Про це в коментарі сказав військовий експерт Віктор Ягун.

«Окупанти намагаються знищити Україну зсередини, створити гуманітарний хаос. Зараз намагаються спровокувати гуманітарну кризу — в українських містах і для Європи. Хочуть зробити все за сирійським аналогом. Сирійці погано адаптуються. Багато біженців не можуть влитися у суспільство Європи. Але громадяни України легше освоюються в умовах європейських культур. Працюватимуть на користь своєї держави та тієї, куди приїхали. Українці в Польщі почуваються як вдома. Тому цієї мети росіяни не можуть досягнути», — говорить Ягун.

У військовому напрямку окупанти мають три мети, пояснює експерт.

«Знищення військових об’єктів, промисловості та критичної інфраструктури. А решта руйнувань — це побічні наслідки. Бо у них немає високоточної зброї», — каже Ягун.

Сьогодні, 14 березня, над Києвом спрацювала ППО українських військових. Їм вдалось збити крилату ракету росіян. Це також наслідки того, як окупанти цілять у військово-промисловий комплекс, каже експерт.

«Зокрема, намагаються поцілити у завод «Антонов». Над Оболонню впала збита ракета, яку спрямовували саме у завод», — наголошує Ягун.

Росіяни через створення гуманітарних проблем намагаються перешкодити українському опору, каже експерт.

«Окупанти продовжують бомбити Чернігів, Харків, Маріуполь. Це також працює на рівні створення гуманітарних криз. Такі дії росіян — безсила злоба від того, що ті міста, де їх мали зустрічати із квітами, чинять спротив», — говорить Ягун.