Главная > Все новости > Анонсы > За науку: в столиці вчені запустять у космос «Найбільший Вареник у Світі»

За науку: в столиці вчені запустять у космос «Найбільший Вареник у Світі»

У рамках глобальної акції March for Science, українські вчені та небайдужі громадяни знову вийдуть на вулиці Києва.

MARCH FOR SCIENCE UKRAINE: #УкраїнаБезНауки – вулична акція-перформанс на підтримку наукової реформи. Сотні українських вчених, популяризаторів та інші українці візьмуть участь в урочистому запуску в космос Найбільшого Вареника у Світі. Найбільший Вареник у Світі – це символ та національна гордість антиутопічної України майбутнього, яка занадто довго зволікала з питанням науки.


– Ми вийдемо нагадати всім, що Україна – не бананова республіка! У нас є розумні люди, науковці, розробники та наукова школа світового рівня. І їх реформа більше не може чекати!  говорять організатори акції.  Вже кілька років поспіль українські науковці чекають від уряду повноцінного запуску Національного Фонду Досліджень. НФД – установа нового типу, яка буде давати гроші справжнім вченим та найкращим лабораторіям через прозорий конкурс під контролем топових українських вчених.

П’ять років поспіль після Майдану українські вчені звертають увагу на розмах псевдонауки в Україні, плагіат та псевдонауку в дисертаціях людей, які обіймають високі посади в державному апараті. За повністю пасивної позиції Міністерства Освіти та Науки в цьому питанні. Знищення української науки, на їх думку,  загроза економіці, іміджу та національній безпеці України.

– Тому ми запитуємо уряд та прогресивну частину суспільства: що буде експортувати Україна – ракетні двигуни чи соняшникове насіння? Чим ми будемо захищатись від російських бойових ударних дронів – бойовими роботами чи кулеметом Дегтярьова? Чим буде пишатися Україна майбутнього – місячною космічною станцією чи найбільшим вареником у світі? – додають організатори.

Усі, хто хоче жити в прекрасній космічній Україні майбутнього, одягайте свої халати, костюми та шапочки з фольги і приєднуйтеся до акції.

Коли: 4 травня о 14:00.
Де: парк Шевченка.


vechirniy.kyiv.ua/