Главная > Все новости > Анонсы > Якою буде доля «Батьківщини-Матері»?

Якою буде доля «Батьківщини-Матері»?

Директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович планує, що до кінця  його каденції демонтують герб СРСР з монументальної скульптури «Батьківщина-Мати» в Києві.

Про це він сказав в ефірі ObozTV.

«Це цілком можливо (прибрати радянський герб з монументальної скульптури «Батьківщина-Мати» — ред.) і це повинно бути зроблено за законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів. Це цілком можливо, і з технічної точки зору також. Це низка процедур, технічних і юридичних, які потрібно виконати», — сказав Дробович.

Він зазначив, що для демонтажу гербу СРСР з монументальної скульптури «Батьківщина-Мати» потрібно отримати відповідні дозволи, однак, запевнив, що демонтувати саму «Батьківщину-Мати» ніхто не збирається.

«По-перше, це 300 тонн! По-друге, це дуже складна і знакова для України архітектурна скульптура», — наголосив Дробович та додав, що дуже хотів, щоб до закінчення своєї каденції демонтаж гербу СРСР відбувся.

Довідково.

«Батьківщина-Матір» – найвища монументальна споруда, відкрита 1981 року у Києві. Вона була відкрита за часів Радянського Союзу до Дня перемоги, а на її відкриття приїхав генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв.

Вартість споруди становила близько 2 мільйонів радянських рублів, а 100-метрова «киянка» стала новим символом столиці УРСР, а згодом і незалежної України.

Джерело