Главная > Все новости > Анонсы > Як День вишиванки відзначатимуть у столиці

Як День вишиванки відзначатимуть у столиці

День вишиванки — свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Тож вдягайте свою вишиванку, долучайтеся до флешмобу та інших заходів. 

ВишиванкаDAY

16 травня до Всесвітнього дня вишиванки телеканал «Україна» та новини «Сьогодні» влаштують грандіозний народний показ вишиванок «ВишиванкаDAY» на Поштовій площі в Києві. Тут буде облаштовано народну червону доріжку, гостями якої поруч з глядачами каналу «Україна» стануть відомі особистості. Учасники «ВишиванкаDAY» будуть у національному вбранні від відомої дизайнерки Юлії Магдич, а також у власних вишиванках.
Всі охочі можуть взяти участь у народному показі, стати частиною святкового флешмобу, зробити пам’ятні фото та взяти участь у розіграші подарункової вишиванки. Під час «ВишиванкаDAY» буде працювати фотозона, пройде святковий показ вишиванок від Юлії Магдич.

Коли: 16 травня з 8.00 до 10.00
Де: Поштова площа


Всесвітній день вишиванки 2019

10.00 — Відкриття арт-інсталяції «Вишиванка — одяг вільних». Інсталяцію присвячено Всесвітньому Дню вишиванки (щороку третій четвер травня) та Дню пам’яті жертв політичних репресій (щороку третя неділя травня).  Артоб’єкт символізує «в’язничну камеру», в яку «ув’язнено» вишиванку.  Таким чином організатори Дня вишиванки намагаються відновити в пам’яті сучасних українців інформацію про українських політв’язнів СРСР, яких засуджували до довічного ув’язнення чи розстрілювали за носіння вишитої сорочки чи спілкування українською мовою. Також автори ідеї привертають увагу громадськості до того, що понад 70 українців сьогодні знаходяться за ґратами в російських в’язницях за вигаданими звинуваченнями та вважаться політичними в’язнями. Крім того, досі в російському полоні перебувають 24 військовослужбовці ВМС України.
Символічний хрест означає пам’ять про українців, які загинули за національні переконання. З іншого боку «в’язниці» — дерево життя — символізує безперервність українського роду, силу, єдність та незламність української нації.
Ідея: ГО «Всесвітній день вишиванки». Творча реалізація: Анатолій Фурлет, Сергій Лаушкін, Надія Фурлет.
Де: Площа Конституції перед Верховної Радою України


12.00 — відкриття виставки «Вишиванка — символ нескорених», що включає 25 експонатів, серед яких — старовинні вишиті сорочки, рушники, скатерки, вишиті полотна (початку 20-го століття) з українською символікою, зокрема тризубами, скриня. Ці артефакти українці закопували в землю напередодні операції Вісла та перед засланнями в Сибір, щоб уберегти від знищення. Чимало експонатів були відкопані нащадками власників. Експонати виставлятимуться в Києві вперше в Верховній Раді України, а згодом — і на інших майданчиках.
Виставку організовують ГО «Всесвітній день вишиванки» спільно із Сокальським осередком ГО «Союз Українок» та ГС «Музбат».


13.30 — Громадська акція за участі громадськості, відомих культурних діячів та депутатів «Вишиванка — одяг вільних»Приходьте у вишиванках та беріть фото українських політв’язнів. Площа Конституції біля Верховної Ради України.