Главная > Все новости > Верховна Рада чекає на рішення про заборону партії ОПЗЖ

Верховна Рада чекає на рішення про заборону партії ОПЗЖ

Суд невдовзі має заборони партію «Опозиційна платформа — За життя». У Верховній Раді України очікують на рішення.

Про це в ефірі українського телемарафону розповів Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Починаючи з вчорашнього дня, відповідно до указу РНБО, фракція ОПЗЖ і її діяльність у Верховній Раді була призупинена. Більше такої фракції немає. Ми очікуємо рішення суду щодо партії «Опозиційна платформа — За життя». На наступне засідання Ради ми виносимо відповідний законодавчий акт щодо усіх партій, які пропрацювали чи працюють у режимі співпраці з агресором, і щодо відповідного розпуску і покарання таких партій», — сказав Стефанчук.

Варто відмежовувати заборону партії та розпуск фракції.

«Станом на зараз, відповідно до рішення РНБО відбулося призупинення діяльності партії, і Міністерство юстиції подає позов до суду з тим, щоб заборонити цю партію. Після того, як вона буде заборонена, безперечно, буде вирішувати і питання щодо присутності її у всіх органах виборних, включаючи і Верховну Раду. Тому давайте дочекаємося, на наступному тижні ми можливо теж будемо збирати ВРУ з тим, щоб проголосувати цей законодавчий акт, і опісля буде відповідь на питання, яким чином будуть функціонувати відповідні органи», — сказав Стефанчук.

Половина ексфракції ОПЗЖ бере постійну участь у засіданнях парламенту.

«Що стосується народних депутатів з ОПЗЖ, то у нас уже сьоме засідання Ради, і добра половина депутатів цієї колишньої фракції були на місцях і голосували. Єдине, що в період воєнного часу ми голосуємо із закритим табло. Таке рішення було ухвалене погоджувальною Радою ВРУ, і тому у нас не відмічається, хто і як голосує. Але по залу десь половина цієї фракції бере постійну участь у засіданнях ВРУ. Інших немає, тому що багато з них за кордоном і вони не повернулися донині», — сказав Голова ВР.