Главная > Все новости > Україна не буде домовлятися з Кремлем у Білорусі — Нікіфоров

Україна не буде домовлятися з Кремлем у Білорусі — Нікіфоров

Українська влада не буде вести переговори з Росією у Білорусі.

Про це повідомив речник президента Володимира Зеленського Сергій Нікіфоров у Facebook.

«Ми так само почули заяви про те, що російська делегація прибула до Гомеля на переговори. Маю заявити, що представників України там не буде. Такий формат справді обговорювався. Але в останній момент перемовники РФ висунули вимогу, що українська армія повинна спершу скласти зброю. На це негайно отримали пропозицію вирушити за «русским военным кораблем». Тому їхні сьогоднішні заяви і рішення, попри все, демонстративно їхати до Гомеля — є лише інформаційним тиском і спробою перекласти відповідальність за зрив на Україну», — написав він.

Україна готова до перемовин, але без попередніх умов. Це стосується і місця проведення. Українці не поїдуть до Білорусі, з території якої обстрілюють наші міста.

«Так само у питаннях безпеки нашої делегації ми вимушені були б покладатися на гарантії сторони, яка приймає. З огляду на попередні події такі гарантії вартують дуже мало. Позиція України залишається незмінною. Ми готові зустрічатися у будь-якому нейтральному місці: Баку, Стамбулі, Варшаві, Відні. Ми й надалі запрошуємо Росію якнайшвидше сісти за стіл переговорів і вберегти життя своїх військових. Кожен день зволікання вартуватиме РФ непоправними людськими та економічними втратами», — додав Подоляк.