Главная > Все новости > У РФ закінчується зброя і війська першої лінії. Санкції відчують з понеділка — політолог-міжнародник

У РФ закінчується зброя і війська першої лінії. Санкції відчують з понеділка — політолог-міжнародник

Росія планувала швидку війну, щоб вже зараз мати у Києві свого президента. Ці плани поламані. РФ змушена гальмувати. Про це розповів політолог-міжнародник Олексій Їжак.

«У війні є два етапи. Зараз військовий соціально-економічні чинники другорядні. Важливо, у кого більше війська та зброї. У такій війні Росія може натискати довго. Але не факт, що напір постійно буде високим. У РФ закінчується зброя і війська першої лінії. Багато індикаторів, що планували інше. Що в Києві мав вже сидіти інший президент. Росія змушена гальмувати. Високий напір, коли штурмують міста, на це сил у Кремля не більше тижня. Далі, якщо не буде переговорів щодо миру, то буде тривалий період зачистки території України від російських військ», говорить Їжак.

Активна війна за кілька тижнів упреться у соціальні чинники, коли у людей почнуть кінчатися гроші, будуть збої у логістиці. У росіян також, каже політолог.

«Економічний удар послаблює Росію. Але будь-які санкції не діють на прийняття Путіним рішень. А саме він контролює все у Росії, все від нього залежить. Санкції зараз настільки жорсткі, що росіяни відчують їх вже з понеділка. Але коли цей удар дійде до Путіна питання. Коли досягне, то це впливатиме його рішення щодо війни», наголошує Їжак.

Великий бізнес не повстане, бо це залякані і керовані люди, говорить політолог.

«Це агенти Путіна. Там не може бути повстання. Але вже відбувається ерозія цих путінських еліт. Путін 20 років тому обіцяв їм, що все буде добре. І їм було добре. Зараз не буде. Тому зникає консенсус між Путіним і російськими елітами. У цьому середовищі почнуть виникати сумніви», каже Їжак.