Главная > Все новости > У Польщі закликали відрізати Росію від грошей за продаж нафти й газу

У Польщі закликали відрізати Росію від грошей за продаж нафти й газу

Росію необхідно позбавити грошей, якими вона фінансує війну проти України та виключити можливості обходу санкцій.

Про це під час пресконференції у Варшаві сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, передає «Укрінформ».

«Величезні кошти — кількасот мільярдів валютних резервів, резерви російських олігархів, які нагромаджено у банках Європи та світу, потрібно конфіскувати для того, щоб притягти Росію до відповідальності, аби унеможливити їй ведення бойових дій зараз і змусити її заплатити за цю війну», — заявив Яблонський.

Коштами олігархів треба буде профінансувати відбудову України і відновлення європейських економік.

Заступник міністра наголосив, що санкції проти Росії, є дуже важливим, але недостатнім кроком. Москва шукає способи і прогалини, аби їх обійти.

Яблонський назвав найбільшою проблемою те, що РФ досі не відрізали від коштів за продаж нафти і газу.

«А це головні джерела доходів, які дозволяють Путіну фінансувати війну. Ми наголошуємо, що це ембарго (на енергоносії ред.) має бути запроваджене якомога швидше», — сказав він.

Яблонський повідомив, що якщо деякі держави не готові ввести ембарго просто зараз, то мають бути запроваджено перехідні механізми. Митний збір на енергоносії, наприклад.

Він звернув увагу, що Угорщина, Німеччина та Австрія, не хочуть вводити ембарго на російські енергоносії. Але їх треба переконувати у необхідності цього кроку. Якщо цього не зробити, то Кремль продовжить маніпулювати цінами на енергоносії і збільшуватиме вплив на економіку країн Європи.