Главная > Все новости > Анонсы > У Печерському районі рестраврують Наводницьку вежу

У Печерському районі рестраврують Наводницьку вежу

У столиці розпочали реставрацію 4-ї башти Київської фортеці, відомої як Наводницька вежа, по вулиці Старонаводницька, 2.

– Згадайте сучасний вигляд 4-ї вежі Київської Фортеці і відразу ж почніть забувати, адже ми розпочали масштабні реставраційні роботи на цій надважливій пам‘ятці, – повідомила директорка Департаменту культури КМДА Діана Попова. 

Вежа № 4 або Наводницька вежа  одна зі споруд Київської фортеці, яка була зведена в XVIII-XIX століттях. Споруди фортеці призначалися для військових казарм, виробництва і зберігання зброї та амуніції. Вежа зводилася протягом 6 років  з 1833 по 1838 роки. Надалі використовувалася як оборонна казарма для кількох армійських рот. Вона була розрахована на 500 осіб з озброєнням і 22 гармати. Споруда являє собою двоповерхову будівлю круглої форми з внутрішнім двором. На сьогодні  це пам’ятник містобудування та архітектури національного значення (охоронний № 867/20).

Цьогоріч тендер на рестраврацію (протиаварійні роботи) виграло Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне виробниче управління. Кошторис робіт складає 10,6 мільйонів гривень. Згідно з договором,  виконавець має зацементувати фундамент, облаштувати підпірні елементи, дах і громовідводи, провести вогнезахист дерев’яних і металевих конструкцій, посилити арки, реставрувати цегляну кладку вежі і облаштувати вимощення. А також надати гарантію на виконані роботи на 10 років. Попередній термін виконання робіт — до кінця жовтня 2020 року.

Джерело