Главная > Все новости > У МЗС назвали санкції проти РФ, на яких наполягає Україна

У МЗС назвали санкції проти РФ, на яких наполягає Україна

Україна наполягатиме на жорсткіших санкціях і після запровадження Європейським Союзом п’ятого пакету санкцій проти Росії.

Наразі існуючих обмежень недостатньо, аби зупинити воєнну машину країни-агресора, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом у Брюсселі.

«Я сподіваюся, що нові санкції будуть повністю застосовані, це безперечно крок уперед. Тиждень тому, до того, як світ побачив звірства на Київщині, акційні пропозиції ЄС були значно слабшими. Україна була незадоволена тими обмеженнями і намагалася переконати партнерів з G7 та ЄС. І переконала, але не можна говорити про 100% успіх», — сказав Кулеба.

Україна вимагає повного газово та нафтового ембарго для Росії, відключення всіх російських банків від платіжної системи SWIFT, а також закриття усіх портів для російських суден та російських товарів із мінімальною кількістю гуманітарних винятків.

Кулеба сподівається, що Україна більше ніколи не опиниться в ситуації, де для посилення тиску на РФ необхідно, щоб були розкриті такі звірства, як у Бучі.

«Я вважаю, що українці не повинні платити своїм життям, здоров’ям та стражданнями за політичне бажання партнерів запровадити санкції», — сказав він.