Главная > Все новости > Анонсы > У Маріїнський парк столиці повернуть історичні ліхтарі

У Маріїнський парк столиці повернуть історичні ліхтарі

Є шанс, що ліхтарі відреставрують та повернуть на місце.

В кінці 2019 року у Маріїнському парку комунальні працівники демонтували ліхтарі, які були виготовлені у 1950-х роках, замінивши їх на китайські.

Влада міста пояснювала це тим, що вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації».

Однак ця ситуація підняла хвилю невдоволення у киян, люди стверджували, що парк без антикварних ліхтарів уже не матиме відповідної атмосфери та вимагали від мерії відреставрувати і повернути ліхтарі на місце.

Вчора, 9 червня активіст Семен Широчин повідомив, що перший ліхтар був відправлений в майстерню, де Vasiliy Grublyak детально його вивчить, а далі буде прийматися рішення про його реставрацію або ж виготовлення репліки.

В свою чергу реставратор Vasiliy Grublyak розповів, що схиляється до максимального збереження оригінальних деталей.

«Складно зараз щось сказати конкретно, але очевидно одне ліхтарі з Маріїнського парку зрушилися в хорошу сторону!
Сьогодні одну опору перевезли на виробництво для досліджень. Після повного розбирання можна буде вже зрозуміти яким шляхом іти – реставрація, виготовлення нової репліки або щось комбіноване. Хоч і якість чавунного лиття за сучасними мірка на три з двома плюсиками, я схиляюся до максимального збереження оригінальних деталей.
Коротше, розтин покаже! Попереду довгий, незрозумілий і заплутаний шлях відновлення, але як каже Семен Широчин у нас є всі шанси побачити старі добрі ліхтарі в Маріїнці. Я тільки додам – ​​з добрим жовтим світлом»
, – поділився реставратор.

Пізніше Vasiliy Grublyak додав, що самий перший колір ліхтарів був золотий.

«В лютому я розчистив від фарби один з елементів ліхтаря. Найперший колір ліхтарів був золотий! Всього близько 7-9 шарів від світло-зеленого до чорного», – зазначив Василь.

Зазначимо, раніше міська влада заявляла, що реставрувати ліхтарі занадто дорого і надміру складно через стан металу.

Джерело