Главная > Все новости > У київському музеї «прижилися» дві родини качок під гарматою

У київському музеї «прижилися» дві родини качок під гарматою

Десятеро каченят підростають на водоймі скульптурної композиції «Форсування Дніпра» що у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Два виводки з’явилися у середині травня, у день сім’ї. І тепер працівники музею, поміж повідомленнями про виставки, дослідження і лекції на сторінці у Facebook, час від часу постять фото чи відео того, як підростають їхні «вуті» – так вони називають каченят. Бо ж придумати імена такій кількості сіреньких грудочок важко.

– Наразі маємо 10 каченят і 2 мами-качки. Татусі були активні, коли самки сиділи на яйцях, і коли тільки вилупились малі. Зараз вони переважно десь літають у «відрядженнях», – розповіли у музеї.

Каченята трохи об’їдають газони. Хоча їхній раціон складається і з того, чим пригощають співробітники музею (переважно це хліб) та відвідувачі. 

– Ми бачили, як дорослі качки прилітають зі своїх «відряджень» і приносять малим якусь поживу. Малі жваво на неї нападаютькажуть співробітники Музею.

До слова, із дописів на сторінці у соцмережі видно, із якою ніжністю і гумором ставляться музейники до своїх «підопічних»  фіксують цікаві кадри з життя пернатої сімейки.

– Гармата скульптурної композиції «Форсування Дніпра» – найвдаліша позиція для виконання «бойового завдання» – ведення спостереження за малятами,  пишуть вони.

Та найцікавіше, що качки на території Музею гніздяться уже  багато років поспіль.

Джерело