Главная > Все новости > Активисты района > У Києві вшанували пам’ять Олени Теліги

У Києві вшанували пам’ять Олени Теліги

До 115-річчя від дня народження української поетеси, громадської діячки Олени Теліги відбулося покладання квітів до її пам’ятника у Бабиному Яру.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Декілька десятків людей зібралися біля пам’ятника поетесі, що розташований у Бабиному Яру в Києві. Вони поклали квіти, а охочі виступили з розповідями про біографію Теліги і зачитали її вірші.

“Сьогодні — 115-та річниця від дня народження Олени Теліги. Її життя насичене поривами, різкими змінами”, — зазначив у коментарі Укрінформу провідник Київської міської організації українських націоналістів Леонід Осипчук.

Він також розповів, що Олена Теліга народилася у Підмосков’ї, виховувалася в українській сім’ї, але дитячі роки провела в російськомовному середовищі.

Зустріч у 1939 році з Олегом Ольжичем кардинально змінила життя поетеси, і вона вступила до ОУН.

“Все своє свідоме подальше життя вона присвятила боротьбі за українську соборну самостійну державу”, — сказав Осипчук.

Як повідомлялося, Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року в Підмосков’ї у родині професора, майбутнього міністра УНР Івана Шовгеніва. У жовтні 1941 року, сподіваючись на національне визволення й відродження самостійної України, вона прибула з похідною групою ОУН до окупованого німцями Києва.

У Києві Теліга очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал «Літаври», організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду. Навіть під загрозою арешту і смерті поетеса не залишила Київ і боротьбу за Україну. 21 лютого 1942 року на тридцять п’ятому році життя Олена Теліга разом із чоловіком Михайлом Телігою та іншими членами ОУН була розстріляна німецькими окупантами у Бабиному Яру.