Главная > Все новости > Активисты района > У Києві влаштували акцію на підтримку арештованого фрілансера Єсипенка

У Києві влаштували акцію на підтримку арештованого фрілансера Єсипенка

На Майдані влаштували акцію на підтримку фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка, якого затримали в окупованому Криму.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

Біля Стели на Майдані Незалежності зібралися близько 30 учасників акції на підтримку ув’язненного журналіста Владислава Єсипенка. Серед них – близько 20-ти журналістів, зокрема з Радіо Свободи – видання на яке працював Єсипенко, а також дружина політв’язня.

Люди на акцію прийшли з плакатами із закликами звільнити Єсипенка. У багатьох були футболки із хештегом Free Єсипенко, а також – плакати з картою України з окупованим Кримом та написом «Журналістика – це не злочин».

Правозахисниця Ольга Скрипник наголосила, що це політично вмотивована справа.

За словами правозахисниці, наразі в окупованому Криму проти понад ста людей ведуться сфабриковані справи – це люди які засуджені за політичними мотивами. І щонайменше 10 з цих людей переслідуються за журналістську діяльність.

Під час акції організатори закликали небайдужих писати листи Єсипенку, які потім можна буде передати через адвокатів. Один з таких підтримуючих листів вже написав президент Радіо Свобода Джеймі Флай та заявив, що компанія продовжить закликати негайно звільнити Владислава Єсипенка, назвав звинувачення фрілансера нього «повністю сфабрикованими».

За інформацією захисника Владислава, окупаційний суд Сімферополя залишив чоловіка під вартою на 6 місяців.

Нагадаємо, підконтрольний Росії Верховний суд Криму 26 травня відхилив апеляцію на продовження арешту фрілансера Владислава Єсипенка. Таким чином, він залишиться під арештом у СІЗО як мінімум до 11 липня 2021 року.

6 липня 2021 року окупаційний суд Сімферополя залишив Єсипенка  під вартою на 6 місяців.