Главная > Все новости > Активисты района > У Києві розробили нові правила кронування дерев. Тепер їх обрізатимуть по завданню спеціалістів

У Києві розробили нові правила кронування дерев. Тепер їх обрізатимуть по завданню спеціалістів

Київзеленбуд розробив нові правила утримання зелених насаджень, які не змінювались з 2016 року

Київзеленбуд розробив нові правила догляду за зеленими насадженнями. Вони стосуються догляду за кронами дерев, повідомив керівник комунального об’єднання Олексій Король. До рішення Київради вони будуть доступні для обговорення громадськості.

Зараз в Україні діють правила утримання зелених насаджень, ухвалені у 2006 році. У старих правилах не прописаний догляд за кроною. Новий комплекс заходів з обрізки крон спрямований на підтримання, забезпечення та відновлення нормального росту та розвитку рослин. Очікується, що у випадку прийняття документу, всі дерева та їх крони в місті будуть доглянутими.

«Разом з тим, акцентуємо увагу, що всі дерева та їх крони в місті мають бути доглянутими, без винятку. Надзвичайно важливо робити це в потрібний час, вік і етап розвитку дерева. Все це повинно потім міститися у завданнях на обрізку», – розповів Олексій Король.

Нагадаємо, тепер інформація стосовно проведення робіт з обстеження, обрізки та видалення зелених насаджень у Києві буде в публічному доступі. Дані публікуватимуться з посиланням на акти, на сайтах і в соціальних мережах відповідальних за ці роботи.

У 2018 році Київрада встановила мораторій на омолоджувальне обрізання дерев. Заборона діяла протягом двох років. Мораторій не стосується обрізки й видалення аварійних дерев. Після прийняття документа комунальники продовжували обрізати зелені насадження. У Київзеленбуді пояснювали, що обрізають дерева з 15 жовтня до 15 квітня – у період мінімальної циркуляції соків. За їхніми ж словами, вони робили це за виданими раніше актами.