Главная > Все новости > Анонсы > У Києві показують «добрих звірів» майолікового заводу

У Києві показують «добрих звірів» майолікового заводу

25 липня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставковий проєкт, присвячений Васильківському майоліковому заводу.

У радянський період керамічна промисловість була вагомою сферою культурного процесу України, тісно вбудованою в побут української радянської людини. Поступово останній аспект почав переважати над мистецькою складовою, сприяючи поширенню сприйняття кераміки як виключно ужиткової продукції.


Проєкт «Завод» досліджує явище декоративного мистецтва в українській радянській культурі на прикладі діяльності Васильківського майолікового заводу 
за часів роботи художників Надії та Валерія Протор’євих. Експозиція складається з вибраного зрізу продукції заводу. До неї увійшли роботи не лише Протор’євих, але й інших представників талановитого колективу, що працював на підприємстві у період 1950 – 1970-х років. Зокрема, васильківська майоліка як феномен українського декоративного мистецтва представлена роботами Михайла Денисенка, Омеляна Желєзняка та Неллі Ісупової.


Виставкова експозиція складається з розділів, кожен з яких висвітлює окремий аспект розвитку Васильківського майолікового заводу. Передмова інформує відвідувачів про декоративне мистецтво в Україні в радянський період. Асортимент є стислим оглядом історії заводу та його основної продукції. Наступний розділ – Художники – присвячений колективу митців, що працювали у Василькові в 1950 – 1980-і роки. Рухаючись від широких та загальних тем, які є важливими для розуміння контексту діяльності васильківських майстрів, глядачі отримають можливість глибоко зануритись у світ добрих та фантастичних звірів Надії та Валерія Протор’євих. Саме їхньому життю та творчості присвячені останні чотири розділи виставки.


Проєкт «Завод» є спробою створити підґрунтя для переосмислення українського декоративного мистецтва радянського періоду шляхом актуалізації малодослідженого пласту нашої культури. Роботи художників Васильківського майолікового заводу є важливою частиною культурної спадщини, висвітлення якої сприятиме промоції українського мистецтва і розвитку мистецьких проектів, присвячених іншим художнім феноменам України радянського періоду.

Організатори: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Арт-центр Павла Гудімова «Я-Галерея».


Коли: відкриття 25 липня о 17:00, виставка триває до 25 серпня.
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29.
Вхід на відкриття вільний, потрібна реєстрація.

Джерело