Главная > Все новости > » Ціна звільнення півдня тепер буде надвисока – військовий експерт

» Ціна звільнення півдня тепер буде надвисока – військовий експерт

Оборону України у широкомасштабному вторгненні можна оцінити добре були проблеми, але з багатьма напрямки впоралися. Тепер головне і вирішальне питання Донбас. Про це в коментарі розповів військовий експерт Олег Жданов.

«Можна оцінити нашу оборону на «добре». Ми зупинили наступ російських військ на всіх напрямках, за винятком півдня. Коли російські війська за три години були під Херсоном це катастрофа. Чому так сталося це перше розслідування, яке маємо зробити після війни. І ціна звільнення півдня тепер буде дуже висока. На півночі ми повністю відбили наступ ворога і нанесли серйозне ураження противнику. Також ми зупинилися просування Росії у бік Миколаєва та Одеси. Це велике досягнення, бо ми майже повністю контролюємо Чорноморське узбережжя», говорить Жданов.

Донецький напрямок ми відстоюємо зараз це головне поточне завдання, каже експерт.

«Росіяни захопили Рубіжне на Луганщині. Зараз йдуть бої за Попасну. Але вони просунилися там всього лише на п’ять кілометрів. Слов’янськ залишається під нашим контролем. Він стане основною фортецею на шляху російських військ. Вірогідність оточення угруповання ЗСУ на Донбасі дуже висока. Все залежатиме від нашої оборони як витримають військові такий шалений російський наступ. Далі закінчення операції на Донбасі не можна будувати жодних прогнозів», наголошує Жданов.

Мінімальний план для Росії це вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, говорить експерт.

«Для нас мінімальний план нанести максимальний розгром російським військам у зоні Операції об’єднаних сил», додає Жданов.

Росія недооцінила Україну як противника, пояснює експерт.

«Це головна російська стратегічна помилка. Яка стала основою для наступних. З цього і великі втрати ворога. Росіяни намагалися взяти Київ і сподівалися отримати тут перемогу знищення політичного керівництва і підписання мирної угоди. Не сподівалися отримати жодного спротиву. Росія могла не планувати йти на правий берег України, а лише позбавити нашу країну виходу до моря. Але ми вихід до моря відстояли. Тепер головне відстояти Донбас. Якщо ми цього досягнемо, тоді зможемо вирішувати питання далі», пояснює Жданов.

Росіяни розраховували на інформацію, яку давали зрадники. Але вони брехали, наголошує експерт.

«Зараз у Росії вже почали розслідування щодо розкрадання грошей, які виділяли на п’яту колону. І шукають винних», каже Жданов.