Главная > Всі новини > «Це помста й заздрість, бо не стали під прапор так званої ДНР» — мер Маріуполя

«Це помста й заздрість, бо не стали під прапор так званої ДНР» — мер Маріуполя

У 2014 році Маріуполь не став під прапор так званої ДНР. Натомість місто вісім років змінювалося, стало сучасним і європейським. Щоб у людей на тимчасово окупованих територіях не виникало через це претензій до свого керівництва, ті закрили контрольно-пропускні пункти. Зараз окупантами керує помста і заздрість. Про це в коментарі розповів мер міста Вадим Бойченко.

«Маріуполь не став під прапор так званої ДНР ще 2014 року. На це є образа. За вісім років місто сильно змінилося. Воно стало сучасним і європейським. Президент казав, що є своєрідний маріупольський ефект, який треба поширювати в державі. І це їх турбувало. Бо в Донецьку за цей час нічого позитивного не було, а Маріуполь змінився. І над містом — український прапор. Ми стали не тільки громадою, а нацією. Їх це сильно лякало. І люди тут змінилися. Стали іншими. Не чекали на російську армію. Якщо порівняти умовно підтримку РФ 2014 року майже 70 відсотків. То на 24 лютого 2022 року трохи більш як 20 відсотків. Окупанти були цим ображені й стурбовані. З 9 березня підняли авіацію, підігнали кораблі і що 30 хвилин бомбардували. Це помста й заздрість», — говорить Вадим Бойченко.

Маріуполь був вітриною відновленого українського Донбасу, натомість окуповані росіянами території були ніби за Берлінським муром, каже міський голова.

«Головна реформа, яка була в нас ефективною, це децентралізація. Ми створили місію Маріуполя що ми вітрина відновленого українського Донбасу. Для нас було важливо, що між Маріуполем і Донецьком відстань 100 кілометрів. Між містами була така собі Берлінська стіна. Її можна зруйнувати через розвиток українського Маріуполя. Багато докладали зусиль, щоб стати найпрозорішим містом держави, залучити більше інвестицій. Отримали 240 мільйонів євро і почали розбудову нові дороги, транспорт, парки, набережні, школи, дитячі садочки, торговельні центри. Місто змінилося, люди змінилися. Насолоджувалися життям.
А ватажки так званої ДНР вважали, що вони якісь там мученики. І треба зруйнувати Маріуполь місто, яке так яскраво відтворилося. Чому закрили ці так звані пропускні пункти? Бо коли приїжджали з Донецька й бачили Маріуполь казали: «Ми теж так хочемо». А такого там немає. Тому й закрили ці пункти», — розповідає Бойченко.
Після всіх руйнувань на відбудову міста треба близько $23 млрд, додає міський голова.