Главная > Все новости > Це не Алеппо – як російські військові літаки ховаються від українських ППО

Це не Алеппо – як російські військові літаки ховаються від українських ППО

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни фактично втратили повітряну армію. На 24 лютого мали приблизно 330-340 літаків навколо кордонів України. З них втратили 143. Щоб не потрапляти під українські ППО, ворожі бомбардувальники обстрілюють наші міста з території РФ, Білорусі чи акваторії Чорного або Азовського моря. Про це в коментарі розповів полковник Юлій Мамчур.

«Росіяни використовують стратегічні бомбардувальники ТУ-169 і Ту-95, які пускають крилаті ракети з акваторії Чорного і Азовського морів або з території Білорусі чи Російської Федерації. У них база у російському місті Енгельс. Піднімаються з того аеродрому, виходять на заданий рубіж і пускають ракети. Ці ракети мають дальність польоту до 5500 кілометрів. Фактично вся територія України під прицілом. Нас трохи береже, що ці ракети дуже дорогі і їх небагато у супротивника. Але все одно, маючи на озброєнні близько 200-300 таких, становлять небезпеку для нашої інфраструктури», — розповідає Юлій Мамчур.

Над територією України літають переважно російські «Сушки». Їх активно збивають наші сили ППО, каже військовий.

«Всі ті війни, які проводила РФ, останні роки і в Грузії, і в Сирії, фактично були без активної протидії ППО. Звісно, засипати бомбами мирне Алеппо, коли в них немає ППО це одне діло, а інше коли проти тебе працюють і система протиповітряної оборони і авіація. Тому результат різний.
І цифри, які наш Генштаб публікує про втрати ворога, близько 143 літаків і 134 вертольотів це фактично повітряна армія. Це 4 полки літаків і 4 полки вертольотів. Дивився відео в інтернеті з полоненими пілотами. Там всі — від майора і вище. Це найкраще підготовлені екіпажі. Тому це нищівний удар української системи протиповітряної оборони по авіації РФ», — говорить полковник.

Також по російських літаках активно працюють українські військові із переносними зенітно-ракетними комплексами, додає Мамчур.

«Наше ППО збиває російські літаки на великій висоті, тому вони для нанесення ударів прижимаються до землі. Тоді попадають у зону ураження наших військових, які ходять з ПЗРК. Якщо воїн вчасно помітив, то одним пуском фактично знищує літак за 50 мільйонів доларів».