Главная > Все новости > Активисты района > Столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”

Столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”

Працівники КП “Київблагоустрій” намагаються демонтувати тимчасові споруди (ТС, кіоски, МАФи) які розміщені біля станції метро “Дружби народів”. Комунальники кажуть, що мають виконати доручення столичної влади стосовно знесення споруд, які знаходяться біля входів/виходів до “підземки” і які начебто заважають мешканцям Києва проходити до укриттів під час сигналів повітряної тривоги. За словами представників малого та середнього бізнесу, вони не погоджуються з таким станом справ та будуть шукати захисту в президента України Володимира Зеленського.

Як повідомила співголова ГО “Київський міський комітет порятунку бізнесу” Тетяна Петренко, сьогодні вранці працівники КП “Київблагоустрій” намагалися здійснити демонтаж ТС, які розміщено біля станції метро “Дружби народів”.

За словами Петренко, мова йде про 19 споруд. Рішення щодо їхнього знесення було прийняте комісією з питань розміщення ТС при КМДА 29 липня 2022 року (протокол засідання у відкритому доступі не опубліковано). Офіційною підставою для цього начебто стало прагнення столичної влади “забезпечити безперешкодний доступ мешканців Києва до споруд цивільного захисту, які знаходяться поблизу”. Але Тетяна Петренко вказує на те, що, згідно з інформацією Держслужби надзвичайних ситуацій, біля цих кіосків немає жодного офіційного укриття. І навіть якщо би воно було, на переконання підприємців, кіоски не могли заважати людям дістатися до безпечного місця. 

“Працівники Київблагоустрою” хотіли почати з демонтажу трьох споруд. Але станом на зараз жодна ТС не була демонтована – підприємці залізли на дахи свої кіосків, сіли там і не дають розпочати роботи. Ми викликали поліцію – правоохоронці подивилися документи у представників “Київблагоустрою” і у підприємців, після чого сказали, що не розуміють, що вони тут роблять. Але потім приїхали інші поліцейські – схоже, їх викликали вже працівники “Київблагоустрою”. Ці поліцейські поводили себе інакше – вони відштовхували підприємців, погрожували забрати телефони у тих, хто проводив відеозйомку. Але ніяких документів складено не було – по суті, вони приїжджали “для охорони громадського порядку. Що цікаво, поруч встановлені “купави” (пересувні автомобільні причепи, які використовуються для здійснення торгівельної діяльності), але на них “Київблагоустрій” уваги не звертає”, – розповіла співголова ГО “Київський міський комітет порятунку бізнесу”.

На своїй сторінці у Facebook Тетяна Петренко звинуватила у виникненні такого скандалу голову КМВА Миколу Жирнова, мера столиці Віталія Кличка і депутата Київради Дмитра Білоцерковця (фракція “УДАР”), якому ЗМІ та громадськість неодноразово приписували інтереси в сфері столичної вуличної торгівлі взагалі та у питаннях розміщення ТС зокрема. На її думку, єдиним порятунком для “кіоскерів” є президент України Володимир Зеленський, до якого підприємці вже зверталися нещодавно зі скаргами щодо потенційного демонтажу споруд біля декількох станцій метро.

“Кличко і Білоцерковець знищують малий бізнес! Голова КМВА – Микола Жирнов – мовчить і спостерігає! Всі розуміють абсурдність прийнятих рішень! Всі знають, що це забаганка депутата Білоцерковця, але всі мовчать і спостерігають! Поки вся країна воює із зовнішнім ворогом, в Києві діють внутрішні вороги! Знову у нас надія лише на Володимира Зеленського і Офіс Президента України! Якщо міська влада на чолі з генерал-майором Миколою Жирновим мовчки спостерігає, бізнесу лишається лише йти до президента!” – написала Тетяна Петренко.

6 травня 2022 року Рада оборони міста Києва формально доручила міськіій владі перевірити та в разі необхідності демонтувати об’єкти торгівлі, які встановлені біля станцій метрополітену. Дане рішення пояснювалось тим, що кіоски можуть перешкоджати містянам швидко потрапити у ці захисні споруди у разі загрози бомбардування та/або ракетного обстрілу. 

Читайте: Столична влада вирішила прибрати МАФи від станцій метрополітену, які начебто перешкоджають доступу до укриттів та сховищ

На виконання такого протокольного рішення 8 червня 2022 року комісія з питань розміщення ТС при КМДА прийняла перше рішення про демонтаж (можливе перенесення) кіосків – тоді було визначено перелік із близько 80 (вісімдесяти) споруд, переважно біля входів (виходів) до станцій метрополітену “Політехнічний інститут” та “Героїв Дніпра”. 

Представники малого бізнесу виступили категорично против таких заходів. “Кіоскери” звинувачували підлеглих міського голови Віталія Кличка у тому, що ті взяли курс на знищення бізнесу дрібних підприємців під приводом начебто загрози ТС для мирного населення. Зокрема, підприємці вказували на те, що рішення щодо демонтажу стосуються тих станцій метрополітену, поблизу яких знаходяться великі торгівельні центри (ТЦ), і деякі з таких центрів належать друзям столичного мера. При цьому, “кіоскери” наголошували, що вказані ТЦ можуть бути більш небезпечними для громадян, ніж невеликі ТС – в разі нанесення по ним ракетних ударів  у цих будівлях під завалами можуть бути поховані сотні чи тисячі людей. 

Читайте: Торгівельні центри або кіоски: з чим столичній владі треба боротися під час війни 

Треба також зазначити, що КМВА, яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов, на час воєнного стану належить вся повнота влади в Києві. У голови КМВА є два заступники, і за словами Жирнова, одним з них є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Фото зі сторінки Тетяни Петренко у Facebook