Главная > Все новости > Активисты района > Скандал навколо Київміськбуду набирає обертів

Скандал навколо Київміськбуду набирає обертів

Що про це кажуть у Київській міскраді

Петиція №11867 Про організацію роботи щодо завершення будівництва 11-ти житлових комплексів замовником, яких виступає ПрАТ «ХК»Київміськбуд», створена на сайті КМДА 23 березня, 5 квітня вже набрала 6057 підписів, що більше, ніж потрібно. 

Тепер, як зазначається на сайті КМДА, відповідно до пункта 5.3 «Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», заступник міського голови-секретар Київської міської ради 3 квітня доручив заступнику голови КМДА Непопу В.І. та постійній комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянути петицію в установленому порядку (доручення № 08/КО-865(п). 

Що кажуть в Київміськбуді?

Після того, як на сайті Київради з’явилась ця петиція, ПрАТ «ХК»Київміськбуд» дав свою офіційну відповідь. У ній компанія розповідає, які об’єкти були добудовані та здані в 2022 році, а також про труднощі, які її спіткали. Та зазначає, що для закінчення будівництва не вистачає 1,7 млрд грн.

«Київміськбуду» передали 18 об’єктів «Укрбуду». На 17 з них було відновлено ще один – в процесі оформлення земельної ділянки (Арт Хаус, Максимовича, 3) та судової тяганини з прокуратурою стосовно договору, укладеного ще «Укрбудом» із суттєвими порушеннями. Перед поновленням робіт було проведено аудит, який показав, що на добудову цих об’єктів не вистачає понад 2,1 млрд. грн. Ми збирали інвесторів, показували цифри щодо кожного комплексу, ми озвучували її у ЗМІ. І спочатку було зрозуміло, що швидко добудувати їх не вийде, але за рахунок непроданих метрів і нових черг планувалося цей дефіцит поступово покрити. Разом із нестачею ми отримали «у спадок» фактично паралізовану фінансову структуру – фонди фінансування будівництва були спустошені, а гроші, які перераховували люди на виплат, не поспішали нам перераховувати. На сьогоднішній день фінансова компанія, яка є управителем фондів фінансування будівництва об’єктів «Укрбуда», з якою у інвесторів укладені договори, після введення воєнного стану не перераховує кошти на добудову. Для повного завершення усіх проєктів «Укрбуду» з урахуванням динаміки зростання вартості будівельних матеріалів та енергоносіїв, не вистачає 1,7 млрд грн,” — йдеться у офiцiйний вiдповiдi. 

Як раніше повідомляв Інформатор, інвестори столичного ЖК «Отрада» вимагають у влади Києва перевірити забудовника «Київміськбуд» — люди мали заселитися в багатоповерхівках ще два роки тому.