Главная > Все новости > Шольц пояснив, чому Німеччина не може надати Україні важке озброєння

Шольц пояснив, чому Німеччина не може надати Україні важке озброєння

Німеччина не може передати важке озброєння, яким користується Бундесвер, на прохання України, оскільки існує загроза російської агресії проти НАТО.

Найкращим варіантом є допомога Україні колишньою радянською зброєю, яка не потребує навчання, заявив канцлер Німеччина Олаф Шольц в інтерв’ю Spiegel.

«Є необхідність захищати територію Альянсу. Це складний компроміс, на який нам постійно доводиться йти разом із нашими партнерами. Адже загроза території НАТО з боку РФ зберігається. Ми чуємо це, зокрема, від наших балтійських партнерів, які просять нас збільшити присутність Бундесверу. У нинішній ситуації загрози я роблю все можливе, щоб не забувати про наші зобов’язання перед НАТО», — відповів канцлер на питання про те, що заважає ФРН віддати оперативне обладнання з Бундесверу, а потім поступово його замінювати.

Берлін також веде переговори про постачання радянської зброї з європейськими країнами, які мають її запаси.

«Ми можемо поступово заповнити витрати, понесені нашими партнерами в результаті цих поставок, замінами з Німеччини, як у випадку Словенії. У середньостроковій перспективі ми допоможемо Україні підвищити її обороноздатність, зокрема за допомогою західної зброї», — сказав він.

Шольц також зазначив, що варіанти Бундесверу щодо постачання додаткової зброї зі свого арсеналу значною мірою вичерпані.

«Те, що ще можна зробити доступним, ми точно ще доставляємо протитанкові засоби, протитанкові міни та артилерійські боєприпаси. Тому в переговорах з німецькою промисловістю ми склали перелік військової техніки, яку можна швидко поставити. І обговорили це з Міністерством оборони України. Як і раніше, оборонне озброєння та міномети для артилерійських боїв. Ми платимо за ці поставки зброї. Німеччина надає загалом 2 млрд, значна частина яких піде безпосередньо в Україну», — сказав він.