Главная > Все новости > Росія створює ядерну загрозу для України і всього світу

Росія створює ядерну загрозу для України і всього світу

МАГАТЕ і «Росатом», нібито домовилися про «забезпечення безпеки» ядерних об’єктів в Україні. На це жорстко відреагували в Держатомрегулювання, де вказали на недопустимість таких договорів.

Про свою позицію, щодо заяви РФ з приводу домовленостей між МАГАТЕ та «Росатом», Держатомрегулювання повідомило в офіційному телеграм каналі.

У Держатомрегулюванні наголосили, що окупаційні війська не можуть забезпечувати безпеку ядерних об’єктів. Адже вони самі ж і загрожують можливості вберегтись від викиду радіації.

«Грубо порушують усі наявні норми міжнародного права, вимоги ядерної та радіаційної безпеки та не мають нічого спільного з забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки в Україні. Це є просто взаємовиключні процеси»,- прокоментували дії окупантів в інспекції.

А також нагадали, що Росія неодноразово вела обстріл таких об’єктів.

«Наразі «допомога» від РФ надходить у вигляді захоплення об’єктів у зоні відчуження, Чорнобильської АЕС, сховища відпрацьованого ядерного палив, підприємства із зберігання та захоронення радіоактивних відходів, та понад 700 об’єктів тимчасової локалізації радіоактивних відходів чорнобильського походження; обстрілів пункту зберігання (ПЗРВ) радіоактивних відходів Харківської міжобласної філії ДСП «Об’єднання «Радон» та пункту захоронення радіоактивних відходів київської філії «Об’єднання Радон». Також «допомога» від РФ надається у вигляді захоплення промислового майданчику Запорізької АЕС, на якому розміщено 7 ядерних установок», — йдеться в повідомленні.

Окрім цього, нагадали й про утримування в полоні персоналу ядерних об’єктів. Окрім постійних погроз, заручниками не давали можливості здійснити ротацію. А це критично збільшує можливість небезпечних ситуацій.