Главная > Все новости > «Російська високоточна зброя неефективна, але і вона вже закінчується» – військовий експерт

«Російська високоточна зброя неефективна, але і вона вже закінчується» – військовий експерт

Ефективність російської зброї дуже низька. Близько 70% ракет не потрапили у цілі. Хоча Росія продовжує застосовувати проти України весь спектр ракетного озброєння, яке у них є. Про це в коментарі розповів Павло Лакійчук, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики «Стратегія XXI».

«Американці фіксують всі пуски ракет у світі. Українські збройні сили фіксують потрапляння ракет. Мінімум 40 відсотків ракет не вражають цілі. Або вибухають на старті, або самоліквідуються після взльоту, або падають десь у полі. Ще 30 відсотків збивають сили ППО. Це десь 70 відсотків ракет, які не потрапили у цілі. Але ураження є десь дуже точні і з важкими втратами, а є «в молоко». Наприклад, обстріл телевежі у Києві це три «Калібри», тільки один з них уразив вежу і то одну з механічних опор. Ось це і є ефективність їхньої зброї», каже Лакійчук.

Росіяни викидають дуже багато грошей. Доводиться застосовувати вже списані «Точки У» у поганому стані, наголошує експерт.

«Відсотків 10-20 це сучасне авіаційне кероване озброєння. Російська найновітніша зброя демонструє себе із дуже низьким ККД. Цей фактор змусить задуматися тих, хто купуватиме зброю. А 80 відсотків бомби вільного падіння, це стара зброя. Її дуже багато, на жаль. Кидають все, що можуть. Навіть стару зброю, яка може вибухнути. Чим більше буде старої зброї, тим частіше вона вибухатиме на пускових, більше вражатиме самих загарбників», говорить Лакійчук.

Росія застосовує проти України весь спектр ракетного озброєння, яке у них є, пояснює експерт.

«Від найсучасніших, але зовсім сирих хвалених «Кинжалів», випробування яких завершили 2018-го року. Це недопрацьований комплекс. Дуже масово застосовують «Калібри» росіяни думали, що відпрацювали їх на Сирії. За п’ять років там випустили близько сотні ракет, ще сотню на навчаннях. По нас вже більше трьохсот. Ефективність «Калібрів» не відповідає заявленій. Дуже активно Росія застосовує «Іскандери» це теж їх «хвалена» зброя. Але і вони вже закінчуються», каже Лакійчук.