Главная > Все новости > «Путін – щур із бомбою»: експерт оцінив можливість застосування ядерної зброї Росією

«Путін – щур із бомбою»: експерт оцінив можливість застосування ядерної зброї Росією

Росія провалила наступ в Україні. Тому президент країни-агресорки Володимир Путін може наважитися завдати тактичного ядерного удару. Про це в коментарі розповів військовий експерт Іван Січень.

«Російський наступ провалився. Тепер у Путіна залишається лише декілька можливостей. Здаватися він не стане. Бо це означатиме його політичну смерть. Російська армія майже знищена. Постає питання: що йому робити далі? Жодна нормальна людина не може застосувати ядерну зброю. Але Путін це ненормальна людина. Тому дійсно може застосувати ядерну зброю проти України. 2015-го року Росія вже розглядала можливість застосування тактичної ядерної зброї по Україні. Тоді ЗСУ майже повернули контроль над ОРДЛО. Таку можливість знову обговорюють. Режим Путін це зараз ніби щур із ядерною зброєю, якого загнали у куток», каже Січень.

Росія має багато засобів, щоб застосувати ядерне озброєння, говорить експерт.

«Це авіація, підводні човни. Російські ракети, які зараз застосовують по Україні, можуть нести ядерну зброю», наголошує Січень.

Якщо Російська Федерація піде на такий крок, то застосовуватиме тактичну ядерну зброю, скоріше за все по Києву, пояснює експерт.

«Є стратегічна та тактична ядерна зброя. Стратегічна це балістичні ракети, які запускають на 10-12 тисяч кілометрів. Вони дуже потужні. Можуть знищити таке місто як Київ одним ударом. Тактична менше потужна, і її запускають на менші відстані. Може знищити кілька районів, але не ціле місто. Тактичну ядерну зброю можуть нести підводні човні, які знаходяться у Чорному морі, літаки тактичної авіації», каже Січень.

Партнери України готові завдати удари у відповідь по Росії, додає експерт.

«Прем’єр-міністр Великої Британії натякнув, якщо Росія застосує ядерну зброю проти України, то Сполучене королівство завдасть удар у відповідь. США ще у 1990-ті роки допомагали встановити безпеку на російських ядерних об’єктах. Американські системи спостереження стоять на всіх російських сховищах. У ті ж 1990-ті Штати відпрацювали захоплення російських ядерних об’єктів із застосуванням авіації та спецназу. Як тільки Росія подумає застосувати ядерну зброю, то отримає відповідь як мінімум від США та Британії», наголошує Січень.

Наша можливість захиститися це протиповітряна оборона, каже експерт.

«Ми можемо збивати ракети від 40 до 60 відсотків. Все інше збити неможливо. Маємо сподіватися на засоби ППО та бомбосховища. Ми теж можемо у відповідь завдати удари по атомним станціям у російській Курській, Ростовській областях. У нас вистачає сил та засобів для цього. Вони можуть знищити Київ. але не Україну», говорить Січень.