Главная > Все новости > Про столичний музей знімають незвичайний фільм

Про столичний музей знімають незвичайний фільм

У Національному художньому музеї знімається фільм, де головним персонажем є сам Музей, — повідомляється на сторінці НХМУ. Режисер стрічки Андрій Загданський — український і американський продюсер, режисер-документаліст, автор фільмів «Вагріч і чорний квадрат», «Тротуари Парижа», «Помаранчева зима», «Мій батько «Євген», «Тлумачення сновидінь» та інших. Задум, за словами режисера, з’явився 4 роки тому, одразу після Революції гідності.

— Хотілося подивитися на те, яким є українське суспільство зараз, як воно розвивається, подивитися на Україну, так би мовити, «в розрізі», зробити справжній документальний «український фільм». І якщо океан можна дослідити лише за однією краплиною, країну можна дослідити, взявши одну інституційну установу, — коментує роботу режисер. Андрій Загданський вважає, що саме музей є ідеальню державною інституцією для кінематографічного дослідження. Адже, за його твердженням, музеї у світі стають новими «сакральними» просторами, і Україна теж іде до цього. Режисер знімає зокрема процес створення таких великих виставкових проектів як «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря» і ретроспективна виставка Олександра Богомазова (відкриття якої планується на початку травня 2019 року).

Фільм з робочою назвою «Національний музей» спільного виробництва AZ Films LLC ( USA) & MaGiKa Film (Ukraine) знімається у жанрі direct cinema, тобто камера лише спостерігає за життям, без втручання, акторської гри, будь-яких коментарів або інтерв’ю. 

На екрани стрічка має вийти восени 2019 року.