Повінь продовжує атакувати суходіл столиці, вона вже поглинула ділянки в районі Оболонської набережної, на Трухановому острові, а також у парку Муромець і на набережній неподалік Поштової площі.
Знімальна група «Украина Сейчас» зафільмувала наслідки підняття рівня води Дніпра у декількох районах міста
За словами мешканців, рівень вони з кожним днем збільшується. Схожу ситуацію в останнє вони бачили ще у 1970 році. Це була остання повінь таких маштабів. Тим часом в КМДА заявляють, що станом на зараз в Києві не зафіксовано аварійних підтоплень, а пік підняття рівня води очікують на 22 квітня.



За прогнозами синоптиків ситуація ще може погіршитись, бо з кінця квітня до початку травня знову очікуються рясні дощі.
В Українському гідрометцентрі провели розрахунки можливих максимальних рівнів та витрат цьогорічного весняного водопілля на річці Дніпро з урахуванням прогнозу та роботи гідротехнічних споруд.
МОЖЛИВЕ ПІДТОПЛЕННЯ ПРИРІЧКОВИХ ТЕРИТОРІЙ У МІСЬКІЙ ТА ПРИМІСЬКІЙ ЗОНАХ:
- деяких пляжів та зон відпочинку, а також деяких садово-дачних ділянок. Йдеться про села Осещина, Погреби, Хотянівка, Троєщина, Гнідин, Вишеньки та заплави Дніпра на півдні столиці.
МОЖЛИВІ ЧАСТКОВІ ЗАТОПЛЕННЯ ТЕРИТОРІЙ НА ДАЧНИХ МАСИВАХ:
- Воскресенські Сади, Русанівські Сади (окремі ділянки у межах неодамбованої території), Осокорки, Позняки, Вишеньки (підтоплення прируслової зони річки та окремих садових ділянок).
- Можливе часткове підтоплення у межах приватної та садово-дачної забудови на лівому березі Дніпра – в районі Південного мосту, а також затоки Берковщина. Вірогідними є затоплення прируслових ділянок масиву Конча-Заспа.
Жителів, зазначених територій та тих, хто проживає поряд з водоймами, просимо врахувати прогнозні дані синоптиків та підготуватись до імовірних підтоплень: перенесіть найцінніші речі на верхні поверхи будівель або горища, вимкніть електрику/газ, усі побутові прилади, потурбуйтеся про тварин, тримайте напоготові документи та цінні речі. У випадку затоплення будьте готові до евакуації.
Рятувальники та житлово-комунальні служби Києва сформували алгоритм спільних дій, підготовлена відповідна техніка, зокрема плавзасоби для роботи в умовах повені та спричинених нею підтоплень.
Під час підтоплень та паводків потрібно діяти швидко та рішуче, щоб захистити своє життя та майно.
ПРАВИЛА ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ:
- Зберігайте харчові продукти та інші необхідні речі на високому рівні.
- Відключіть електрику та газ від свого будинку, щоб запобігти короткому замиканню та пожежі.
- Знайдіть безпечний шлях евакуації з вашого будинку та сплануйте маршрут до безпечного місця.
- Якщо вам потрібно евакуюватися, беріть з собою необхідні речі, такі як документи, ліки, телефон та зарядний пристрій, теплі речі та їжу.
- Подбайте про домашніх тварин.
- Не спробуйте переходити потік, якщо він швидкий та глибокий. Замість цього шукайте безпечний шлях навколо.
- Не використовуйте автомобіль, якщо дороги затоплені.
- Слідкуйте за новинами про поточну ситуацію та інструкціями місцевих влад та рятувальних служб.
- Якщо ви застрягли у будинку, залишайтеся на високому рівні та намагайтеся зв’язатися з рятувальними службами за допомогою мобільного телефону чи радіо.
- Зберігайте спокій та дійте розумно.
У разі виникнення надзвичайної ситуації, телефонуйте за номером “101”, бережіть себе та своїх близьких!