Главная > Все новости > Повернення дипломатів і фіндопомога: подробиці візиту Блінкена й Остіна в Україну

Повернення дипломатів і фіндопомога: подробиці візиту Блінкена й Остіна в Україну

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен і керівник Пентагону Ллойд Остін під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським анонсували повернення працівників посольства США в Україну вже на поточному тижні.

Також вони заявили про новий пакет фінансової допомоги в розмірі $713 млн, повідомляє Reuters.

«Під час зустрічі із Зеленським Блінкен оголосив про поступове повернення американських дипломатів у країну і призначення нового посла. Візит держсекретаря і міністра оборони до Києва має продемонструвати підтримку України Заходом. Джерела в уряді США кажуть, що вже в понеділок президент США Джо Байден висуне Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні», — ідеться в повідомленні.

Міністри також анонсували новий пакет допомоги уряду Зеленського й 14 іншим країнам регіону, у якому вторгнення Росії є найімовірнішим. Зокрема нова військова допомога Україні становитиме $322 млн готівкою для самостійного придбання озброєння. Отже, загальна сума американської військової допомоги Україні з моменту повномасштабного російського вторгнення збільшується до $3,7 млрд.

Після Києва міністр оборони США Остін попрямує в Німеччину, де на американській базі «Рамштайн» зустрінеться із представниками 20 країн для обговорення військової допомоги Україні.