Главная > Все новости > «Потрібно вийти на державні кордони на Донбасі та півдні, інакше буде постійна війна» – Гармаш

«Потрібно вийти на державні кордони на Донбасі та півдні, інакше буде постійна війна» – Гармаш

Росія спробує окупувати Донецьку та Луганську області у межах адміністративних кордонів, утримати південь. Для України це поганий сценарій, який означатиме постійну війну. Про це в коментарі розповів Сергій Гармаш, журналіст, учасник української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі.

«Треба готуватися до гіршого, щоб потім зітхнути з полегшенням. Росіяни хотіли окупувати та зруйнувати Україну. Зараз план максимум у них це окупація Донецької та Луганської областей у межах адміністративних кордонів. Також окупація півдня України, щоб залишити за собою наземний коридор до Криму. Якщо у них це вийде, то буде як з ОРДЛО роки позиційної війни», говорить Гармаш.

В решті решт це закінчиться новою агресією, але у Росії вже буде кращий плацдарм для нападу, наголошує журналіст.

«Тому нам не можна припустити повторення війни на Донбасі. Треба перемогти їх на сході і на півдні. Поразка призведе до якихось внутрішньо-політичних процесів в Росії. І позбавить їх необхідного воєнного ресурсу. Бо якщо ми зараз переможемо РФ на Донеччині та Луганщині, для відновлення їм будуть потрібні гроші. А санкції працюють грошей буде набагато менше, ніж до цього. Тому зараз все ставиться на битву на Донбасі», каже Гармаш.

Збройні сили мають виходити на державний кордон на Донбасі, пояснює журналіст.

«Це однозначно. Якщо не вийдемо на державний кордон 2014-го року, то фактично війна не закінчиться. Це буде програш для України. Може бути короткострокова передишка, перемир’я якесь, але не буде кінцем війни. Для нас це дуже небезпечний сценарій», говорить Гармаш.