Главная > Все новости > Показу мод в будівлі костелу Святого Миколая в Києві не буде

Показу мод в будівлі костелу Святого Миколая в Києві не буде

Міністр культури України Володимир Бородянський повідомив про скасування показу мод українського дизайнера Альони Серебрової в будівлі костелу Святого Миколая в Києві, посилаючись на негативну позицію настоятеля храму.

«Показу мод у будівлі костьолу Святого Миколая, який перебуває на балансі Національного будинку органної та камерної музики України — не буде. Оскільки одночасно це і Національний будинок органної та камерної музики України і діючий костьол, будь-які заходи в цьому місці враховують позицію настоятеля», — написав міністр на своїй сторінці в Фейсбук у суботу ввечері.

Він підкреслив, що настоятель усно надав негативну відповідь.

За інформацією інтернет-видання «Обозреватель» Міністерство культури України виступило з наміром провести в костелі Святого Миколая в Києві безпрецедентний модний показ відомого українського дизайнера Альони Серебрової.

«У розпорядженні «Обозревателя» виявилися листи міністерства до настоятеля релігійної організації «Релігійна Громада Прихід Святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви в Києві» отця Андрія Рака, а також генерального директора ДП «Національний будинок органної та камерної музики України» Стахурської Тетяни Миколаївни про проведення заходу у відповідній локації», — йдеться в повідомленні на сайті видання напередодні в п’ятницю.

Скан-копії листів опубліковані «Обозревателем» на своєму сайті.

Також було зазначено, що сама дизайнер Сереброва надіслала листа міністру культури Бородянському з проханням посприяти проведенню показу в приміщенні Національного будинку в період з 15 до 29 лютого 2020 року.

Зі свого боку чиновники вибір локації пояснюють тим, що останнім часом світові бренди співпрацюють у колаборації з релігійною естетикою, що дає більш широке поширення. Як приклад було наведено світові модні покази, які проводяться в Вестмінстерському абатстві в Лондоні, церкві Сен-Меррі в Парижі, церкві Святого Варфоломія в Нью-Йорку.

«Презентація колекції українського дизайнера на території Національного будинку органної та камерної музики в Києві стане символом нового осмислення зв’язку між традиційним і сучасним, духовним і тілесним, вічним і тимчасовим, і, безсумнівно, приверне увагу молоді до цієї культурної та архітектурної пам’ятки України», — пояснюється в листі.

Джерело