Главная > Все новости > Плани Кремля провалилися – Арестович

Плани Кремля провалилися – Арестович

Наступ ворожих військ РФ на Харківську, Київську та Сумську області був провальним.

У цьому запевняє радник голови Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв’ю DW.

«Наразі вони зосередять зусилля на зоні Операції об’єднаних сил, там може бути для нас досить боляче, і на утриманні півдня України про наступ там вже не йдеться. Вони хочуть утримати Херсон. Зазначу, що спочатку російські війська наступали одразу на семи-восьми оперативних напрямках. Зараз лишилося два. Наші сили вже звільняють Сумську область, частину Харківської та Київської. Звідти виходять російські колони. Це для них провал», — наголосив він.

Зміна цілей країни-загарбниці свідчить, що плани Кремля повністю провалилися, каже Арестович. Також радник голови ОП назвав ще одну ознаку того, що росіяни провалилися у веденні війни проти України.

«Це те, що вони (РФ. -) на другий день «операції» попросили про переговори. Це безпрецедентний випадок у світовій військовій історії, тому що не було такого, щоб нападник на другий день просив про переговори. Це означає, що спочатку в них усе пішло не так», — сказав Арестович.

Ймовірність вступу військ Білорусі він називає «дуже невисокою».

«І відхід російських військ із півночі України демонструє, що вони зрозуміли, що вмовити Лукашенка не вдасться. Я його розумію. Вони мають дані власного соцопитування, яке показує, що більшість білоруських військових категорично негативно ставляться до такої перспективи. Жоден диктатор світу не відправить війська в такому стані — просто тому, що вони проти нього повернуть зброю або встануть на наш бік.

Замість потужної білоруської операції у районі Києва буде перехід білоруської армії на наш бік та буде потужна операція у напрямку Мінська. Вони це цілком розуміють та бояться. Заява Міноборони РФ про те, що вони начебто не хотіли брати великі українські міста, а відбиватимуть Донбас, показує, що вони чітко для себе з’ясували, що білоруси воювати не підуть», — зазначив Арестович.