Главная > Все новости > Активисты района > Підопічних Територіального центру здивували унікальними астрономічними експонатами

Підопічних Територіального центру здивували унікальними астрономічними експонатами

29 серпня 2019 року підопічні Територіального центру соціального обслуговування Печерського району відвідали Астрономічний музей Головної астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО). Фотозвіт.

 Ініціатором створення обсерваторії у  1944 році став відомий астроном і геофізик Олександр Орлов, а музей відкрили до 60-ти річчя від дня створення обсерваторії.

 Музей розповідає історію створення Головної обсерваторії НАН України, показує надбання українських науковців та їх відкриття.

 Серед унікальних експонатів, підопічні побачили – вертикальний круг Ваншаффа, що був першим приладом, на якому працювали в ГАО, та подвійний довгофокусний астрограф Тепфера-Штейнгеля, завдяки якому було зроблено більше 6000 платівок з космосу.

 Відвідувачі дізналися про історію всесвітньої та української астрономії, оглянули різноманітне обладнання для вивчення зоряного неба, галактик та планет, переглянули унікальні речі, привезені нашими астрономами з різноманітних експедицій.