Главная > Все новости > Активисты района > Печерські війни: у центрі зводять будинок сумнівної законності

Печерські війни: у центрі зводять будинок сумнівної законності

Через судові маніпуляції наша столиця ризикує втратити майже два гектара землі поблизу Ботанічного саду імені Гришка. Мальовничий сквер опинився під окупацією сумнівної фірми-забудовника. Чи вдасться врятувати зелену зону від варварського знищення?

На Печерську місцеві жителі вже не один рік виступають проти незаконного будівництва житлового комплексу «Royal Hills» (раніше відомого як «Печерський бастіон»).

Запекла боротьба йде за ділянку, розташовану на столичній вулиці Вільшанська, 2-6.

Події розгортаються як в гостросюжетному кінофільмі: люди простестують, а забудовники нахабніють, рубаючи дерева, аж тріски летять.

У ролі новоспечених «нахалстройщиків» виступають представники ТОВ «Інноваційна будівельна компанія» (ІБК). Вони намагаються звести хмарочос на зсувонебезпечному схилі, причому без дозвільних документів.

Парадоксально, але факт: своє беззаконня забудовники намагаються підкріпити… іменем закону (!), звернувшись з позовами до різних судів — від Господарського до Верховного.

Головна мета представників ІБК — відмінити рішення Київради про надання спірній ділянці статусу скверу. До цієї боротьби долучилися й столичні депутати.

— Земельній ділянці, розташованій на вулиці Вільшанська, було надано статус скверу ще 23 травня 2018 року. Наприкінці червня-2018 це рішення Київради набуло чинності. ТОВ ІБК подало до Господарського суду Києва позов — про визнання договору оренди ділянки поновленим на десять років. Я звернулась до суду з проханням залучити мене (в якості депутата і представника інтересів громади Києва) до цієї справи. Мою заяву було задоволено. Наразі тривають судові розгляди, — розповідає депутат Київради Наталія Манойленко.

Проти незаконного будівництва депутатка воює разом з громадою Печерського району. Про це ми писали ще торік: Наталія Манойленко розповіла про боротьбу проти забудови ботанічного саду

Раніше (у 2013 році) міськрада теж надавала цій ділянці статус скверу. Проте дане рішення ухвалили з технічною помилкою: у ньому невірно вказали розмір земельної ділянки.

Скориставшись такою помилкою, забудовники й досі намагаються вкрасти землю у столиці. На свій бік вони переманили декількох суддів Господарського суду. Грубо нехтуючи нормами законодавства, служителі Феміди ігнорували рішення міськради і порушували процедури виділення землі з метою узаконення будівельних махінацій.

— Це ще раз вказує на необхідність термінового очищення суддівського корпусу України від корумпованих суддів. Громада буде вимагати проведення перевірки дії усіх посадових осіб та суддів які були задіяні в цій будівельній афері, — повідомив юрист громадської організації «Звіринецький сквер» В’ячеслав Денисов.

Будівництво ще з самого початку опинилось в епіцентрі гучних протестів громадськості.

Майбутній Житловий комплекс «Royal Hills» («Печерський бастіон») прагне «прописатись» у безпосередній близькості від Ботанічного саду. «Апетити» забудовників просто вражають: вони хочуть «народити» 3 тис. квартир площею 380 тис. кв. м.

Усе це беззаконня розпочалося ще за часів мера Черновецького: земельну ділянку, що належала до території зелених насаджень, надали в оренду ТОВ «Інноваційна будівельна компанія» під забудову. Таке рішення було прийнято із грубим порушенням норм земельного та містобудівного законодавства.

Забудовники розпочали роботи «традиційним» винищенням зелених насаджень, провели дорогу до свого об’єкта, впритул наблизившись до однієї із житлових висоток. Під «ніж» бульдозера потрапили споруди навколишніх прибудинкових територій.

Ще на етапі закладки фундаменту розпочались піар-акції щодо реалізації майбутніх квартир. Вартість одного квадратного метра складала 16 тис. грн. Незважаючи на відсутність дозвільних документів і навіть самого проекту будівництва, віртуальні «квадрати» реально продавали.

Місцевих жителів навколишніх будинків стурбували такі плани — зведення на зсувонебезпечних плавунах гігантський хмарочос на 380 тисяч квадратних метрів.

Такі плани загрожують не лише знищенням природного ландшафту, а й руйнацією навколишніх будинків.

Незважаючи на відсутність дозвільної документації, забудовники вирубали сотні багаторічних і цінних порід рослин, зруйнували споруди на території будинку №23 на вулиці Бойчука (колишня — Кіквідзе). Під їхнім прицілом опинились навіть дитячі майданчики.

Будівельна афера вже вийшла за рамки конфлікту з місцевими мешканцями. Хочеться вірити, що столична влада зможе відібрати скандальну ділянку у забудовника.

Це рішення має базуватись на чіткій юридичній аргументації: спірна земля насправді знаходиться у комунальній власності міста, починаючи з січня 2017 року. На даний момент жодних прав на неї приватна структура немає.

Колишній орендар (ІБК) не отримав переважного права на поновлення договору оренди через досить серйозні причини: протягом тривалого часу не сплачував визначену договором оренду плату, а також постійно порушував норми земельного, містобудівного та природоохоронного законодавства.