Главная > Все новости > «Необмежені поставки зброї» – коли і як запрацює ленд-ліз США для України

«Необмежені поставки зброї» – коли і як запрацює ленд-ліз США для України

Новий ленд-ліз від Сполучених Штатів Америки, який готуються прийняти сьогодні, передбачає надання наступальної зброї Україні. Поставки почнуться вже за два-три місяці. Про це в коментарі розповів економіст Дмитро Боярчук.

«Зараз наші країни-партнери передають ту зброю, яка їм не потрібна. А ленд-ліз передбачає, що це будуть необмежені поставки. Зокрема, від виробників. Вони нам нічого не даруватимуть. Програма передбачає, що Сполучені Штати або заплатять, або гарантують оплату. Ми віддаватимемо ці гроші вже потім», говорить Боярчук.

Це фактично повторення сценарію Другої світової війни, наголошує економіст.

«У Радянського Союзу тоді були лише люди і розбита промисловість. Ленд-ліз дав можливість забезпечити радянську армію озброєнням. У нас майже аналогічний сценарій є українці, які готові захищатися до кінця, але потрібна зброя, щоб ефективно знищувати ворога. У нас немає ресурсу платити і самим виробляти озброєння. Але є країни, які готові під певного роду гарантії постачати зброю фактично в необмежених кількостях», каже Боярчук.

Йдеться саме про наступальну зброю, яка зараз потрібна Україні, додає економіст.

«Оборонну зброю нам вже завезли у кількостях більше, ніж достатньо. Нам потрібне більш системне озброєння, щоб вести наступальні операції», наголошує Боярчук.

Поставки зброї за ленд-лізом почнуться за два-три місяці, каже економіст.

«Від початку широкомасштабної війни нам почали надавати зброю десь за три місяці. Судячи з цього, і зараз має пройти два-три місяці. Тобто десь у травні-червні поставки озброєння встануть на певні рейки. Враховуючи підтримку, яку ми вже отримуємо, цей законопроєкт Байден підпише», говорить Боярчук.