Главная > Все новости > «Не думав, що потраплю в таке місиво»: російський моряк розповів, що відбувалося на крейсері «Москва»

«Не думав, що потраплю в таке місиво»: російський моряк розповів, що відбувалося на крейсері «Москва»

Члени екіпажу підтверджують, що в бойовий корабель влучили ракети «Нептун».

Міністерство оборони РФ відмовляється визнавати втрати членів екіпажу крейсеру «Москва», який затонув під час шторму після потрапляння у нього двох українських ракет «Нептун». Однак, про втрати говорять самі моряки, яким вдалося вижити.

Як передає Novaya Gazeta Europe, один з матросів-строковиків розповів матері про жахи, які йому довелося пережити на затонулому флагмані Чорноморського флоту.

УСІ ПЕРЕХОПЛЕНІ РОЗМОВИ ОКУПАНТІВ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛІ — ПЕРЕХВАТ. ПІДПИСУЙТЕСЬ https://t.me/perehvatua

За даними видання, моряк зв’язався зі своєю матір’ю на наступний день після того, як бойовий російський корабель пішов на дно. За його словами на борту крейсера загинули щонайменше 40 осіб, а ще десятки — отримали серйозні поранення та відірвані кінцівки.

Саме цей капітан віддавав наказ про обстріл українського острова Зміїний.  

Історія строковика з крейсера «Москва»

«Син сказав, що крейсер був підбитий із суші, з українського боку. Просто так пожежа б не сталася. Є загиблі, є поранені, зниклі безвісти. Син мені зателефонував, коли їм дали телефони. У них залишилися документи та [їх особисті] телефони на крейсері.

Він мені дзвонить і плаче від того, що побачив. Це було страшно. Зрозуміло, що не усі вижили. Намагалися самотужки загасити пожежу після того, як у крейсер потрапили трьома ракетами «Нептун». Я, як мати, навіть не знаю, які слова підібрати. Я просто дуже щаслива, що син мені зателефонував, що він живий і здоровий.

Я не хочу афішувати все це на публіку, тому що я підставлю свого сина. Вони давали підписку про нерозголошення перед тим, як потрапили на крейсер. Ви зрозумійте мене, мені страшно. Це дуже страшно. Це моторошно, і я не знаю, як дочекатися мені свого сина.

Загинуло близько сорока людей. Кілька людей пропали безвісти. І багато поранених.

Поранені переважно з відірваними кінцівками, бо були такі вибухи — і те, що здетонувало, і те, що потрапили ракети.

Загалом, коли мені 15 числа вже син зателефонував, він плакав. Він каже: Мамочко, я ніколи не думав, що в мирний, в принципі, час я потраплю в таке місиво. Я навіть не буду тобі говорити у подробицях, що я бачив. Це так страшно.

Я не знаю, як пережити, як дочекатися свого сина, щоб він дослужив, ви мене зрозумієте правильно. Я як мати … Я просто … Це жахливо. І в ЗМІ, зрозуміло, що не кажуть усіх подробиць. Чому? Тому що Міністерство оборони не хоче визнавати поразки з боку України. Не хоче визнавати, що такий крейсер зазнав аварії«, — розповіла матір російського матроса.

Частина екіпажу ракетного крейсера таки вціліла  

Варто зазначити, що крейсер «Москва» став найдорожчою втратою армії рф у війні з Україною. Вартість корабля приблизно 750 млн доларів. До цього найдорожчою втратою російських окупантів став десантний літак ІЛ-76, який оцінили у 86 млн доларів.

Нагадаємо, що саме цей корабель брав участь у захопленні острова Зміїний 24 лютого 2022 року, а після цього він надавав вогневу підтримку російським частинам, що діють у Миколаївській області.