Главная > Все новости > Анонсы > На міжнародному фестивалі у Києві виступають зірки світового балету

На міжнародному фестивалі у Києві виступають зірки світового балету

З 16 по 19 жовтня на сцені Національної опери України триває міжнародний фестиваль «BALLET OPEN SPACE», у рамках якого відбудеться прем’єра балету «Touch of illusion».

Обіцяноотири дні натхнення та естетичної насолоди від танцю найяскравіших зірок світового балету. Кращі артисти світового балету будуть не тільки дивувати своєю технікою та грацією, а й демонструвати особливості італійської, французької, американської та інших головних світових балетних шкіл на українській сцені. Програма фестивалю відкриє глядачам як сучасну неокласику, так і шедеври вже визнаної та перевіреної часом класики.

У перший день фестивалю, 16 жовтня, відбулася прем’єра балету «Touch of illusion» («Дотик ілюзій») від європейського хореографа Ricardo Amarante на музику Сергія Рахманінова.

На другий день фестивалю, 17 жовтня, глядачі зможуть насолодитися балетом «Лісова пісня» – діамантом національної класичної хореографії. Створений за мотивами однойменної драми-феєрії української поетеси Лесі Українки й представлена під музичні мотиви українського класика Михайла Скорульського, який присвятив велику увагу фольклору Волині у цьому творі. Хореографія, костюми, декорації, музика балету «Лісова пісня» пронизані українським духом й як найкраще, без слів, розказують про Україну. Головні ролі виконають найкрасивіша пара українського балету – прем’єри Національної опери України Олександр Стоянов та Катерина Кухар.

Третій день фестивалю, 18 жовтня, представлений найгучнішою прем’єрою минулого сезону (2018 року), неокласичним балетом «Children of the Night» («Діти ночі») – нове дихання в сучасній українській хореографії. Постановка хореографа та артиста Staatsbalett Berlin Олександра Абдукарімова, під музику Антоніо Вівальді та Макса Ріхтера «Пори року». Головні партії виконують прем’єри Національної опери України Олександр Стоянов і Катерина Кухар та артист Staatsbalett Berlin Олександр Абдукарімов. В основі балету лежить грецька легенда про Андрогінів, міфічних істот, у яких колись мали дві пари рук і ніг, два обличчя на одній голові, але за непокору Зевс їх розділив на дві частини – чоловічу і жіночу. З тих пір кожна з цих частин змушена шукати свою половинку. Фраза «Знайти свою половинку» з’явилася саме завдяки цій легенді. 

19 жовтня – урочисте закриття фестивалю гала-концертом на участі зірок світового балету. На сцену вийдуть представники найкращих балетних шкіл світу: Петра Конті та Еріс Нєжа (La Scala), Катерина Кухар та Олександр Стоянов (Київська Національна опера України), Кер Жеремі-Лу (Парижська Opera Garnier), Адамжан Бахтіяр (театр «Астана опера»), Джозеф Гатті (Boston Ballet), Анна Софія Шеллер (New York City Ballet та San Francisco Ballet), Олександр Абдукарімов (Staatsbalett Berlin) та артисти Національної опери України.

Коли: 16 – 19 жовтня о 19:00.
Де: Національна опера України, вул. Володимирська, 50.

Вартість квитків: від 200 грн.

Джерело