Главная > Все новости > Анонсы > На Хрещатику відзначать національне свято Греції

На Хрещатику відзначать національне свято Греції

Усіх охочих запрошують відзначити разомвелике грецьке свято «День ОХІ»

У концерті візьмуть участь творчі колективи з України та Греції.

Cпеціальні гості заходу:
Танцювальний колектив «Пірос» (Греція) – унікальна можливість побачити виступ професійного колективу традиційних грецьких танців у Києві.
Спірос Кондоніс, бузукі (Греція) – традиційна музика на традиційному інструменті, у струнах бузукі бринить грецька душа.

Святковий концерт відбудеться 21 жовтня о 19:00.
Де: Колонна Зала КМДА, вул. Хрещатик, 36.
Вхід вільний.

ІСТОРІЯ

Свято засновано на честь подій 1940 року, коли грецький уряд на чолі з Іоннісом Метаксасом категорично відкинув ультиматум про капітуляцію італійського диктатора Беніто Муссоліні, що призвело до початку італо-грецької війни.
Кожен рік греки у всіх куточках світу відзначають цю подію у пам’ять хоробрості і принциповості захисників Греції.

День Охі (грецьк. Επέτειος του «‘Οχι» – Річниця «Ні») – відзначається 28 жовтня як державне свято в Греції і на Кіпрі, як нагадування про відхилення ультиматуму, пред’явленого Італією грецькому диктатору (правив з 4 серпня 1936 по 29 січня 1941) Іоанніс Метаксас 28 жовтня 1940.

Згідно ультиматуму, який був пред’явлений Метаксас італійським послом в Греції, Грацці, на світанку (04:00) 28 жовтня 1940 після суперечок у німецькому посольстві в Афінах, грецькому уряду було пред’явлено вимогу дозволити військам країн Осі увійти на територію Греції і зайняти окремі «стратегічні позиції», або, в іншому випадку, була б оголошена війна. Як стверджують, відповідь була короткою: όχι, тобто ні. Вранці, 28 жовтня, грецьке населення, незалежно від політиків, вийшло на вулиці, скандуючи «Охі». У відповідь на відмову Метаксаса, італійські війська, розташовані на території Албанії, вже окупованій на той час Італією, о 5:30 ранку атакували грецькі прикордонні пункти. Відповідь Метаксаса ознаменувала вступ Греції в Другу світову війну. 

Греція була повністю окупована, проте окремі військові частини продовжували боротьбу на півночі країни. З листопада 1942 р. по всій країні було розгорнуто Рух Опору. Хоча німецькі війська були виведені з країни лише в 1944 році, з 1942 року Греція святкує 28 жовтня як День Охі. Після війни цей день став офіційним державним святом. 

Джерело