Главная > Все новости > Активисты района > Києво-Печерська лавра просить владу про допомогу через аварійну ситуацію у печерах. Кажуть, їм загрожує руйнування

Києво-Печерська лавра просить владу про допомогу через аварійну ситуацію у печерах. Кажуть, їм загрожує руйнування

Києво-Печерська лавра просить владу допомогти ліквідувати аварійну ситуацію в лабіринтах Ближніх печер. Кажуть, якщо не вжити термінових заходів ㅡ печерам загрожує руйнування, що може призвести до людських жертв.

Про це пише Центр інформації Української православної церкви (Московського патріархату).

Також лист намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля опублікував портал kievvlast. У канцелярії Києво-Печерської лаври нам підтвердили, що такий лист справді надсилали.

Зокрема, у ньому священнослужителі просять про невідкладне втручання держави для збереження лабіринтів Ближніх печер (корпус №90). Як нам зазначили представники Києво-Печерської лаври, йдеться про укріплення оборонних мурів навколо печер.

У листі зазначається, що багаторічна амортизація та незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також танення снігу навесні призводять до насичення водоносного горизонту над печерами та підтоплення печерного комплексу.

«Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості ґрунтів, де розташована пам’ятка, останнім часом суттєво збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер, ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу», ㅡ йдеться у листі.

Окрім того, там зазначається, що ці ділянки є частиною паломницького маршруту, і якщо не вжити термінових заходів, лабіринтам печер загрожує руйнування, що може призвести до людських жертв.

Так, священники просять Кабмін розглянути можливість виділити з резервного фонду держбюджету гроші для проведення невідкладних протиаварійних робіт.

Ми очікуємо на коментар від архітектурного відділу Києво-Печерської лаври, на час публікації відповіді не було.

Ближні, або Антонієві, печери ㅡ комплекс підземних печер у Києво-Печерській Лаврі. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метри. Ближні печери складаються з трьох вулиць, зв’язаних між собою переходами. Головною є Печерна вулиця, до якої примикає церква Введення Богородиці до Храму — найдавніша у цих печерах.