Главная > Все новости > Активисты района > Кількість цьогорічних учасників столичної енергоефективної програми «70 на 30%» збільшилась на 95 будинків ЖБК та ОСББ

Кількість цьогорічних учасників столичної енергоефективної програми «70 на 30%» збільшилась на 95 будинків ЖБК та ОСББ

Ще у 95-ти житлових будинках ОСББ/ЖБК, які перемогли у 2018-2019 роках у конкурсах проектів із реалізації енергоефективних заходів на умовах співфінансування «70 на 30%», проведуть відповідні роботи. Їхній перелік затверджено розпорядженням КМДА № 805.

Зокрема, у житлових будинках утеплять фасади, модернізують та замінять внутрішньобудинкові інженерні мережі, реконструюють теплові пункти чи встановлять нові індивідуальні теплопункти, замінять двері у місцях загального користування, теплоізолюють та капітально відремонтують дахи, замінять вікна на енергозберігаючі тощо.

Нагадаємо, програму «70/30» запроваджено у Києві ще 2014-го. Вона передбачає методику співфінансування: 70% вартості робіт оплачує місто, 30% – мешканці.

За чотири роки з міського бюджету на енергомодернізацію житлових будинків киян із бюджету виділили 238 млн грн, а власники помешкань зі свого боку інвестували 122,7 млн грн. Протягом останніх чотирьох років на умовах співфінансування (70/30) у київських багатоповерхівках реалізовано понад 300 енергоефективних проектів. Нинішнього року за результатами конкурсу переможцями визнано ще 168 учасників.

За рахунок програми у будинках встановлюють та реконструюють індивідуальні теплові пункти, утеплюють фасади, замінюють освітлення на енергоефективне, здійснюють заміну вхідних дверей та вікон у коридорах.

Енергоефективні заходи дають можливість скоротити споживання енергоресурсів у житловому фонді, залучити мешканців до ощадливого ставлення до власних будинків та заохотити до створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Так, індивідуальні теплові пункти скорочують споживання енергоресурсів на 40-60%, а економія обсягів споживання енергоресурсів може складати від 20 до 60%.

Джерело: КМДА