Главная > Все новости > Анонсы > Історичні вулиці Києва отримають паспорти

Історичні вулиці Києва отримають паспорти

Департамент містобудування та архітектури КМДА має намір провести паспортизацію вулиць, об’єктів будівництва та фасадів будівель. Йде мова, в першу чергу, про об’єкти культурної спадщини, які мають статус пам’ятки архітектури.

Про це повідомив заступник директора Департаменту, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

– Це необхідно для того, щоб мати змогу на законодавчому рівні притягти до відповідальності осіб, які самочинно знищують або «знецінюють» старовинні будівлі, що мають історичну та культурну значимість, – зазначив він.

Юрій Тацій підкреслив важливість впровадження єдиних правил, які б стосувалися, зокрема, облаштування балконів, розміщення кондиціонерів та супутникових антен на фасадах, аби вони не порушували архітектурний ансамбль та привабливий зовнішній вигляд об’єктів культурної спадщини.

Загалом усі об’єкти проєктування мають бути розглянуті Департаментом, а особливо ті, що мають статус пам’ятки архітектури.

– Наразі ця вимога майже не виконується. Якщо так триватиме і надалі, наше місто втратить свою самобутність та архітектурну цінність, – додав Юрій Тацій.