Главная > Все новости > «Імітація другого фронту» – експерт пояснив навіщо Росії провокації у Придністров’ї

«Імітація другого фронту» – експерт пояснив навіщо Росії провокації у Придністров’ї

Російська Федерація здійснює провокації у самопроголошеному Придністров’ї, щоб спробувати відтягнути українські сили з Донбасу. У проксі-республіці Росії не вистачить сил, щоб реально протиставити їх українському війську. Про це в коментарі розповів військовий експерт Олег Жданов.

«Росія у Придністров’ї намагається імітувати відкриття другого фронту. Їх завдання залякати Україну, щоб ми почали перекидати сили з інших напрямків. Тим самим могли би послабити напрямок Донбасу», каже Жданов.

У Придністров’ї дуже маленький контингент військ, який буде складно протиставити Збройним силам України, говорить експерт.

«Там дуже низький бойовий потенціал. Його буде складно застосувати проти Збройних сил України. А от проти Молдови можуть використати. Тому що російський контингент сильніший, ніж молдавська армія. Про це Молдові треба задуматися і не шукати дипломатичних шляхів вирішення питання Придністров’я. Бо добром це для них не закінчиться», наголошує Жданов.

Якщо Росія вирішить напасти з Придністров’я, то ЗСУ розберуться із цим континентом за кілька днів, пояснює експерт.

«І тоді ми назавжди вирішимо цю проблему як для себе, так і для Молдови. Тому я думаю, що на такий крок Росія ніколи не піде. Можуть лише вчиняти провокації і звинувачувати нас. Але ми не перетинаємо кордон ні з Білоруссю, ні з Російською Федерацією. Президент не віддасть наказ перетнути кордон з Молдовою. Ми підкреслюємо, що це суверенна держава. Якщо вона нас запросить, то тоді ми можемо допомогти вирішити питання Придністров’я. У нас є сили, щоб це зробити», каже Жданов.

Молдова натомість займає проросійську позицію, підкреслює експерт.

«Вони хочуть домовлятися з Росією, купувати російський газ і нафту. Молдова нас не запрошує, а ми не ліземо у чужу державу. Тому що ми поважаємо її суверенітет. Росія хоче, щоб ми втрутилися. Тоді вона зможе звинуватити Україну, що ми намагаємося впливати на внутрішню політику сусідніх держав», наголошує Жданов.