Главная > Все новости > Анонсы > До 1 квітня в Україні можна обрати Кращу монету року

До 1 квітня в Україні можна обрати Кращу монету року

З 1 лютого до 1 квітня 2019 року в Україні триває перший етап щорічного конкурсу «Краща монета року України», який проводиться серед пам’ятних монет, що офіційно введені в обіг Національним банком України у період з 1 січня до 31 грудня 2018 року.

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

— Перший етап щорічного конкурсу «Краща монета року України» проводитиметься серед пам’ятних монет, які офіційно введені в обіг Національним банком України у період з 1 січня до 31 грудня 2018 року,— говориться у повідомленні.

Зі інформацією НБУ, цьогоріч, уперше з часів існування конкурсу, визначатимуть по три монети, які наберуть найбільшу кількість голосів у двох номінаціях, замість трьох:

— «Краща монета року» – оцінюється наскільки монета стала подією року з урахуванням обраної теми, художнього рівня виконання, дизайну, пластичного (скульптурного) втілення, використаної технології;

— «Краще розкриття теми» – оцінюється загальна концепція монети, її оригінальність, художнє рішення та вдале розкриття теми, присвяченої особистості, події, інституції тощо.

Такі зміни у правилах допоможуть точніше визначити найцікавішу та найпопулярнішу тематику серед споживачів, а також привернути увагу до мистецтва пластики, а також державотворчих ідей, які знайшли відображення у монетах.

За право стати автором кращих монет змагатимуться художники–автори дизайну пам’ятних монет у 2018 році: Любов Андрощук, Володимир Дем’яненко, Святослав Іваненко, Микола Кочубей, Марина Куц, Наталія Фандікова та група художників “АртТріум” – Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки.

Конкурс проходитиме у два етапи. Взяти участь у визначенні кращих монет року під час першого етапу конкурсу можна з 1 лютого до 1 квітня 2019 року одним з таких способів:

— заповнити онлайн-анкету для визначення кращої монети року на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку;

— надіслати заповнену анкету (pdf та docx) на електронну адресу: moneta@bank.gov.ua;

— опустити заповнену анкету в спеціально облаштовану скриньку у приміщеннях відділів грошового обігу в регіонах, відділах касових операцій та реалізації нумізматичної продукції Департаменту грошового обігу Національного банку України та банків-дистриб’юторів (АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк»).

Монету одного найменування можна зазначати лише в одній номінації.

На другому етапі члени спеціально створеної комісії, до складу якої увійдуть фахівці НБУ, експерти з образотворчого мистецтва, історії, нумізматики, уповноважених представники банків-дистриб’юторів та Асоціації нумізматів України, шляхом таємного голосування визначать переможця конкурсу в кожній номінації серед трьох обраних монет.

Результати кожного з етапів Нацбанк оприлюднить на своєму офіційному сайті.

Нагадаємо, НБУ оновив правила замовлення сувенірних монет онлайн.

vechirniykiev.com.ua/