Главная > Все новости > Дерусифікація в дії: у Чернігові знесли Зою Космодем’янську, а в Чернівцях — невідомого солдата

Дерусифікація в дії: у Чернігові знесли Зою Космодем’янську, а в Чернівцях — невідомого солдата

У Чернігові знесли пам’ятник радянській комсомолці-диверсантці Зої Космодем’янській.

Про це повідомили «Суспільне».

Пам’ятник знесли на території школи.

«Для росіян символи мають значення, тому на окупованих територіях вони зводять на постаменти пам’ятники нафталіновим вождям.

Ми ж довершуємо нашу історичну місію, очищаючи наш край від мотлоху», — сказав боєць тероборони 119 бригади Дмитро Скрипка.

Раніше у чернігівській школі №10 був музей, присвячений Космодем’янській.

«Це була людина, як інструмент політики випаленої землі, яку в 1941-1942 проводив сталінський режим під час відступу військ.

Її диверсійне завдання було спалювати будинки селян для того, щоб там не квартирувалися німецькі солдати під час битви під Москвою.

І селяни її затримали, саме розлючені селяни, тому що тоді був 20-градусний мороз, а тут хтось намагається спалити їх будинки», — розповів представник Інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міносвіти підтримало ідею прибрати російську зі шкіл

Тим часом у Чернівцях знесли скульптури червоноармійцям і пам’ятник комуністу, повідомила міська рада.

«Радянська машина ненавиділа українців, їх традиції та самоідентифікацію. Диктатори совка влаштовували війни, чистки та голодомори… І руzzькі не далеко пішли — в їх головах й досі одне сміття.

Завдяки небайдужим чернівчанам змогли сьогодні позбутися радянського сміття. Пам’ятник радянським солдатам розвалився так само як і мрії вбивць про «руzzький мір», — написала мерія.