Главная > Все новости > Дагестан — це Україна: відео, від якого Путін заїкатиметься. Це повстання

Дагестан — це Україна: відео, від якого Путін заїкатиметься. Це повстання

У Дагестані випускниця на шкільній лінійці вигукнула» Путін — чорт», після чого і мати, і дівчинку змусили публічно вибачитися місцеві чиновники.

Вранці 22 травня один з останніх дзвінків в Дагестані розбурхав всі соцмережі.

Так, випускниця школи №11 дагестанського міста Ізбербаша Зухра Альбекова вийшла до мікрофону, щоб отримати атестат і в цей момент крикнула антивоєнний заклик: «Ні війні!». Крім того, на урочистій лінійці вона прямо в мікрофон вигукнула » Свободу Україні!», а Путіна назвала чортом.

На відео видно, що школяр, ведучий церемонії, здригнувся в момент її заяви. Водночас інші присутні почали аплодувати Школярки.

Пізніше стало відомо, що провладні Дагестанські телеграм-канали опублікували особисті дані учнівської, а також її фотографію.

Що ж стосується покарання за таку зухвалість, яка в Росії не має права на існування, то відносно підлітка був складений адміністративний протокол за статтею 20.3.3 КоАП РФ (публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил РФ), а її матері дісталося за «невиконання обов’язків по вихованню неповнолітніх» — стаття 5.35 КоАП РФ.

При цьому в дагестанському МВС відмовилися від коментарів.

Джерело в Міносвіти регіону підтвердило, що інформація про інцидент до них надійшла, вони її поки вивчають.

«Все що на даний момент відомо – це те, що дівчинка це зробила після суперечки з однокласниками. Тобто це не її особиста позиція, а саме юнацький вік так грає», – заявили там.

Пізніше в ряді дагестанських пабліков з’явилося відео з вибаченнями випускниці і її матері. Джерело в уряді регіону повідомило, що глава Дагестану Сергій Меліков особисто дзвонив меру Ізбербаша «з вимогою розібратися в тому, що трапилося».

Школярка зокрема сказала, що шкодує про свій вчинок і «просто хотіла привернути до себе увагу». Її мати також заявила, що шкодує про «емоційний необдуманий» вчинок дочки. Далі вона додала, що повністю підтримує курс Путіна і є патріотом країни, а також виступає за «проведену спецоперацію на території України».

При цьому Зухра Альбекова, і її мати виглядають наляканими, а їх голос відчутно тремтить. Обидві заявили, що випускниця дуже переживає за іспити і посварилася з матір’ю, а тому зробила необдуманий вчинок.

Відзначимо, що Дагестан є лідером серед регіонів Росії по втратах в Україні. Так, станом на середину квітня, тільки публічно було відомо про 130 загиблих.