Главная > Всі новини > Будівництва Печерська > Аудитори КМДА знов спіймали керівництво КП “Інженерний центр” Михайла Терентьєва на фінансових порушеннях

Аудитори КМДА знов спіймали керівництво КП “Інженерний центр” Михайла Терентьєва на фінансових порушеннях

Аудитори Київської міськдержадміністрації (КМДА) продовжують фіксувати фінансові порушення у діяльності КП “Інженерний центр”. Як з’ясувалося, у 2018-2021 роках при реконструкції амбулаторії в Дарницькому районі та капремонті відділення швидкої допомоги в Святошинському районі Києва це підприємство допустило втрати міського бюджету на суму 2,08 млн гривень та неефективно використало ще 1,3 млн гривень. Більшість цих коштів, як зазвичай, було “розбазарено” шляхом завищення вартості та обємів робіт. Наразі відомо, що директор “Інженерного центру” Михайло Терентьєв частково виконав “роботу над помилками”, але розраховувати на системні “покращення” не варто. Раніше керівництво цього КП вже обіцяло столичній владі краще контролювати своїх працівників та підрядні організації.

Нещодавно Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА оприлюднив результати планового аудиту діяльності КП “Інженерний центр”.

Відповідний аудиторський звіт №070-2-3-0410 датований 10 серпня 2022 року. На сайті вищезгаданого департаменту цей документ було опубліковано в середині вересня поточного року – коли стало відомо, які зауваження аудиторів були враховані керівництвом “Інженерного центра”, а які були проігноровані.

Як зазначено у звіті, Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА перевіряв виконання робіт з реконструкції нежилих приміщень під амбулаторію лікарів сімейної медицини на Дарницькому бульварі, 23 (Дарницький район) та капітального ремонту будівлі відділення екстреної (швидкої) допомоги №8 по вул. Якуба Коласа, 15-А (Святошинський район). Проведення цих робіт “Інженерний центр” замовляв у період 2018-2021 років. Було встановлено, що при реалізації вказаних проєктів керівництво КП “Інженерний центр” допустило втрати бюджету Києва на суму 2,08 млн гривень та неефективно використало 1,3 млн гривень.

Слідкуйте в Телеграм

 Подписаться

Реконструкція нежилих приміщень під амбулаторію лікарів сімейної медицини на Дарницькому бульварі, 23 проводилася у 2019-2021 роках та обійшлася бюджету Києва в 24,4 млн гривень. До цієї суми увійшли видатки на проведення проєктних робіт, авторського нагляду, будівельних робіт, а також утримання служби замовника. До здійснення перерахованих робіт були залучені пять підрядників, зокрема – ПП “Сабі”ТОВ “Будівельна компанія “Анта” і ТОВ “Промсервіспроект”.

Серед іншого, аудитори встановили факти завищення вартості та обсягів будівельних робіт, які виконувало ТОВ “Будівельна компанія “Анта”. У звіті вказано, що КП “Інженерний центр” перерахувало цьому підряднику “зайві” 1,28 млн гривень. Мова йде про неправильне застосування ресурсних елементних кошторисних нормативів (РЕКН). Зокрема, замість робіт, що передбачені договором, виконувались та приймались схожі роботи, але більш дешеві. Наприклад, підрядник здійснив “мурування зовнішніх стін середньої складності при висоті поверху 4 м”, хоча повинен був здійснити “мурування стін товщиною 510 мм із керамічної цегли з облицюванням лицьовою цеглою при висоті поверху 4 м”.

На проведення капремонту будівлі відділення екстреної медичної допомоги на вул. Якуба Коласа, 15-А у 2018-2020 роках зі столичного бюджету було витрачено 29,1 млн гривень. У даному випадку мова також йде про витрати на увесь комплекс робіт – від проєктування до будівельних робіт та авторського нагляду. Усі ці роботи виконували сім підрядників, серед яких – ТОВ “НВП “Геотехніка”ТОВ “К.Д.К. Буд”ТОВ “Енергетичний консалтинг”ТОВ “Абсолют-Клімат”.

Серед іншого, аудитори КМДА з’ясували, що на цьому об’єкту “Інженерний центр” допустив завищення вартості будівельних робіт, які виконувало ТОВ “Абсолют-Клімат”, на суму 2 млн гривень. Зокрема, це КП нефективно використало 973,4 тис. гривень при оплаті вартості матеріалів – металевих огорож, гранітних виробів тощо. Крім того, мало місце й неправильне застосування РЕКН. Наприклад, замість “улаштування ущільнених трамбівками підстилаючих глинобитних шарів” було виконано “улаштування ущільнених трамбівками підстилаючих піщаних шарів”.

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА надав КП “Інженерний центр” 12 рекомендацій про усунення виявлених порушень та їхнє недопущення в майбутньому. Станом на 12 вересня поточного року підприємство повністю врахувало лише 5 рекомендацій. Ще 5 рекомендацій було враховано частково, а 2 рекомендації не виконано взагалі. Зокрема, “Інженерний центр” добився, щоб ТОВ “Будівельна компанія “Анта” і ТОВ “Абсолю-Клімат” виконали додаткові будівельні роботи на загальну суму 1,6 млн гривень. Але при цьому КП досі навіть не визначило особу, яка буде відповідальною за проведення контролю за фактичними обсягами виконання будівельних робіт.

Аудитори КМДА і раніше фіксували численні фінансові “гріхи” в роботі КП “Інженерний центр”. Зокрема, за результатами аудиту, який проводився в 2017 році, було встановлено, що під час реконструції прохідного колектору вдопроводу від станцуії метро “Дніпро” до вул. Кіровоградської (зараз – вул. Володимира Брожка) це КП допустило порушень, що призвели до втрати грошових коштів на суму 21,8 млн гривень. Керівництво “Інженерного центру” після цього запевняло аудиторів КМДА, що на підприємстві почали щотижня проводитися робочі наради щодо “посилення контролю за дотриманням законодавства при розрахунку вартості проектно-вишукувальних та будівельно-монтажних робіт”, а працівників почали попереджати про відповідальність за порушення.

Діяльність КП “Інженерний центр” також неодноразово звертала на себе увагу з боку правоохоронних органів. Наприклад, у лютому 2018 року Шевченківська окружна прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом “бюджетних розпилів” при проведенні капремонту міської дитячої клінічної лікарні лікарні №2, який в 2016-2018 роках на замовлення вказаного КП виконувало ТОВ “Армабуд ЛТД”. Слідчих тоді “здивувало”, що у кошториси декілька разів було внесено одні й ті ж самі роботи. Як наслідок, на думку правоохоронців, 84,3 млн гривень на цей проєкт були освоєні “Інженерним центром” не надто ефективно. 

Читайте: Руководство КП “Инженерный центр” может ответить за воровство на “тройном” ремонте больницы

Проте, жоден з можливих фігурантів цього розслідування наразі не отримав навіть підозру, не кажучи вже про обвинувальний вирок.

Нагадаємо, посаду директора КП “Інженерний центр” з 30 серпня 2016 року обіймає Михайло Терентьєв. Він – депутат трьох поспіль каденцій Київради. У нинішньому IX скликанні столичної міськради Терентьєв входить до складу фракції “УДАР” та очолює постійну комісію з питань архітектури, містобудування та земельних відносин. 

КП “Інженерний центр” перебуває у підпорядкуванні Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, яким з 2 липня 2021 року керує Борис Работнік. З 22 березня 2016 року по 25 жовтня 2019 року цей департамент очолював Костянтин Федотов, з 25 жовтня 2019 року до 1 липня 2020 року – Володимир Денисенко, з 1 липня 2020 року до 14 грудня 2020 року – Сергій Мартинчук.

Діяльність вказаного департаменту з 2018 року контролює заступник голови КМДА Вячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).